Як зрозуміти, що саме час до офтальмолога

Як зрозуміти, що саме час до офтальмолога

19 Грудня 2022
1040
19 Грудня 2022
18:18

Як зрозуміти, що саме час до офтальмолога

1040
Як зрозуміти, що саме час до офтальмолога
Як зрозуміти, що саме час до офтальмолога

Час, а точніше своєчасність — це надзвичайно важливий фактор у лікуванні захворювань очей. Що раніше була діагностована та чи інша проблема, то більша ймовірність, що її лікування буде ефективним і вдалим. Є чимало офтальмологічних захворювань, що на початковій стадії не мають чітко вираженої симптоматики та не дають про себе знати. А що стосується гостроти зору, то динаміка погіршення зору може бути досить повільною й невідчутною у повсякденному житті. Через це багато хто помічає проблему й звертається до лікаря-офтальмолога запізно, коли проблема стає серйознішою, а дорогоцінний час втрачено. 

Фахівці закликають уважно ставитися до здоров'я своїх очей, особливо в умовах сучасності. Які симптоми свідчать про погіршення зору та наявність проблем з очима? Коли варто звертатися до офтальмолога? Відповідаємо далі.

Почервоніння, відчуття сухості

Кожен бодай раз після робочого дня за комп'ютером, наприклад, відчував сухість, печення, біль в очах. Якщо таке траплялося лише 1 раз, то приводу хвилюватися немає — це найімовірніше був наслідок зорової перевтоми. Втім, якщо зазначені симптоми для вас є чимось регулярним та звичним, слід розцінювати це як вагомий привід відвідати офтальмологічний кабінет. Річ в тім, що якщо довго ігнорувати сухість очей та не робити нічого, щоб усунути проблему, відносно простий симптом може перерости в захворювання — синдром сухого ока (ССО). Ба більше, потенційно може погіршитися гострота зору. 

Зволожувальні краплі вважаються найефективнішим засобом для усунення сухості очей. Під час консультації лікар порадить краплі, що підходять саме вам, і надасть інші рекомендації щодо покращення стану ваших очей.

Зволожувальні краплі та інші засоби для покращення стану очей і зору пропонує магазин оптики Люксоптика.

Потреба мружити очі, аби щось розгледіти 

Головний індикатор погіршення гостроти зору — потреба мружити очі, щоб розгледіти предмети/текст/обличчя на певній відстані. Якщо ви зазвичай добре бачили на будь-якій дистанції, але останнім часом з цим з'явилися труднощі, варто якомога швидше звернутися до лікаря для перевірки зору. Фахівець діагностує проблему та за потреби надасть рецепт на засоби корекції — контактні лінзи чи окуляри. 

Сучасна галузь офтальмології дуже добре розвинена й сьогодні є можливість ефективно коригувати навіть складні вади рефракції. Тож не варто хвилюватися, якщо раптом помітили у себе симптоми погіршення зору.

Двоїння в очах

Ще один поширений симптом проблем з очима — двоїння в очах. Причини цього можуть бути різними за ступенем серйозності: від банальної зорової перевтоми, астигматизму до очних патологій. Навіть якщо подібне трапляється з вами дуже рідко та ймовірніше за все спричинено перевтомою чи іншими зовнішніми факторами, ліпше переконатися, що все добре та проконсультуватися з фахівцем. Візит до лікаря-офтальмолога зайвим не буває.

Відчуття тиску в очах

Відчуття тиску, що локалізується начебто в середині ока, є досить серйозним симптомом. Тиск в очах відчувається як важкість, розпирання, що часто віддає головним болем в області скронь. Підвищений внутрішньоочний тиск може бути ознакою захворювань не лише зорової системи, але й інших органів. Симптом в жодному разі не можна ігнорувати, а треба відразу звернутися до лікаря.

Якщо ж у вас немає нарікань на стан очей і ви не спостерігаєте у себе жоден із вищезазначених симптомів, радимо відвідувати лікаря-офтальмолога 1 раз кожні пів року для планової перевірки зору.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1040
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду