Усе, що треба знати про автоцивілку
Разом із придбанням автомобіля власник отримує не лише новий рівень комфорту, а й нові обов’язки. Зокрема, тепер йому варто дбати про цивільно-правову відповідальність перед іншими учасниками дорожнього руху. Адже якщо його дії спричинять аварію на дорозі, то саме він має компенсувати збитки постраждалим особам. У таких випадках на допомогу приходить система обов’язкового автострахування. Розповідаємо про основні деталі.
Статус страхової компанії — гарантія всіх відшкодувань
За законом України «Про обов’язкове страхування…» усі водії повинні завчасно придбати поліс ОСЦПВ. Цю норму закріплено на законодавчому рівні, щоб кожен учасник дорожнього руху мав змогу отримати компенсацію. Тоді в разі, якщо трапляється ДТП, застрахованому водієві достатньо лише повідомити страхову компанію про настання критичної ситуації. Усіма іншими питаннями займатимуться фахівці. Але це можливо тільки тоді, коли поліс придбано в надійній компанії.
Прикладом такої організації є страхова компанія «УНІКА» (uniqa.ua), яка працює в Україні вже понад 27 років і прагне тримати високий рівень якості сервісу в надскладних умовах воєнного часу. Її роботу було відзначено на міжнародному рівні: СК «УНІКА» отримала золоту медаль Customer’s Friend Superior Excellence від Міжнародної асоціації сертифікації ICERTIAS (Цюрих, Швейцарія) за зразкові відносини з клієнтами. Моторне транспортне бюро України встановило для компанії зелене світло за трьома індикаторами: якість врегулювання збитків та рівень скарг від потерпілих і страхувальників. Оцінки виставляються за кольорами світлофору, де зелений означає добру оцінку рівня послуг; жовтий — середню; червоний — низьку. Це свідчить про високу якість сервісу СК «УНІКА».
В Україні компанія підтримує тісний зв’язок зі страхувальниками за допомогою різних каналів комунікації, веде свій бізнес чесно, відкрито та прозоро.
Як швидко оформити страховку на автомобіль
Одна з новацій сьогоднішнього часу полягає в тому, що поліс обов’язкового автострахування можна легко та швидко придбати онлайн. Електронна автоцивілка має таку ж юридичну силу, що й та, яка оформлена на бланку. Для того, щоб застрахувати свою відповідальність, на сайтах провідних компаній (наприклад, СК «УНІКА») достатньо заповнити невелику форму — потрібно зазначити своє прізвище, ім’я, по батькові, дані паспорту, інформацію про автомобіль. Після сплати поліс буде надіслано на електронну пошту. Номер документа одразу вносять до всеукраїнської бази МТСБУ і він набуває чинності. Вся процедура забере приблизно 5-7 хвилин.
Додамо, що за полісом ОСЦПВ буде відшкодовано до 160 тис. грн для ремонту пошкодженого авто та до 320 тис. грн виплатять на лікування кожного постраждалого. Це набагато більше, ніж вартість автоцивілки. Якщо цих сум недостатньо для того, щоб покрити всі витрати постраждалих, то решту зобов’язаний сплатити той, з чиєї вини сталася аварія. Для додаткового захисту можна обрати добровільну автоцивілку, тоді розмір компенсації збільшиться до 950 тис. грн. Отже, система страхування здатна захистити фінансові інтереси всіх учасників дорожнього руху.