Чинний прем'єр намагається облаштовувати своє політичне майбутнє"Детектор медіа"
В заяві зазначається, що для України євроатлантична інтеграція - це, передусім, надання переваги тим перевіреним історією цінностям, які забезпечують найвищі стандарти життя в усіх його сферах: соціальній, економічній, політичній, гуманітарній.
Водночас вважається некоректною і такою, що не витримує жодної фахової критики, заява щодо "закриття цілого сектора економіки - військово-промислового" внаслідок вступу до НАТО.
Проте, вступ України до НАТО створює сприятливі умови для реалізації базових економічних інтересів, пов'язаних із припливом інвестицій в українську економіку.
Справжні ж причини прагнення відмови від вступу до Північно-Атлантичного альянсу полягають в іншому: по-перше, це реалізація давнішньої вимоги Кремля; по-друге: для когось євразійська інтеграція у простір з авторитарними або напівавторитарними режимами, корумпованою економікою та бутафорською демократією є набагато комфортнішою та звичнішою. Але це повинно бути особистими проблемами цих людей, а не ставати проблемою України та її народу.
Серйозну стурбованість Демократичної платформи НДП викликають вкрай небезпечні наміри ревізувати Конституцію України через зміну її положень про єдине громадянство і державну мову в Україні.
Не варто, очевидно, окремо наголошувати, до чого може призвести подвійне громадянство з Російською Федерацією для українців в контексті фактично перманентного стану ведення бойових дій на території останньої. А чи не є фарисейством турбота про зміцнення статусу російськой мови в Україні, де вона, напевно, перебуває в найбільш комфортному становищі поза межами Росії, можливо, за винятком іншого нашого слов'янського сусіда? В дійсності такі пропозиції скеровані на сплановану маргіналізацію української мови, яка, на жаль, реально потребує підтримки в нашій державі.
Безумовно, кожен претендент на посаду Президента вправі використовувати будь-які законні аргументи у боротьбі за голоси виборців,- підсумовується в заяві. Але чинний Прем'єр-міністр має, передусім, забезпечувати виконання конституційних норм, а не облаштовувати своє політичне майбутнє на маніпуляціях з їх ситуативного ревізування.
"Детектор медіа"
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ