Європейська комісія: журналістика повинна бути гарантом демократії та прав людини"Детектор медіа"
За словами уповноваженого Європейської Комісії Пола Нельсона, які наводяться в прес-релізі:“Премія Лоренцо Наталі для журналістів, які висвітлюють питання дотримання прав людини і розбудови демократії в країнах, що розвиваються, була започаткована Європейським Союзом у 1992 році з метою забезпечити якість роботи журналістів та вшанувати ім’я Лоренцо Наталі, колишнього віце-президента Європейської Комісії з розвитку співробітництва (1985-1989 рр.). Його праця та тверді переконання стали вагомим внеском у політику ЄС, що відображає важливість співробітництва для Європи та пріоритет у підтримці країн, що розвиваються.
Премія Лоренцо Наталі доводить, що право громадян на доступ до інформації є першочерговою умовою свободи висловлювань, і що шлях до демократії, соціального та економічного розвитку, процвітання лежить через свободу преси. Якість роботи журналістів відіграє важливу роль у справі боротьби за ці права. Сьогодні написання репортажу вважається важким завданням. Журналісти та медіа службовці все ще зазнають тиску й насильства за свої повідомлення, незважаючи на їхню наполегливу рішучість висвітлювати події в регіонах, де порушуються права людини. Такі випадки ще раз доводять необхідність відповідної високої якості журналістики".
За допомогою конкурсу Європейська Комісія, Агенція ProPager, члени журі та потенційні аплікати матимуть можливість підкреслити важливість інституту прав людини.
Премія призначена для журналістів, які друкують повідомлення про дотримання прав людини у країнах, що розвиваються.
Премія Лоренцо Наталі призначається щорічно журналістам друкованих та он-лайн видань, які відзначилися особливим розумінням та активністю у висвітленні теми дотримання прав людини у країнах, що розвиваються, як життєво важливих передумов економічного та соціального розвитку.
У 2004 році Європейська Комісія призначатиме премію у п’яти регіонах:
- Європа (країни-члени ЄС, центральні, східні країни та країни Середземномор’я);
- Африка та арабський світ;
- Іран та Ізраїль;
- Азія та Тихий океан;
- Латинська Америка та Кариби.
Усі журналісти, номіновані на здобуття премії, стануть почесними гостями Європейської Комісії на церемонії вручення нагород, яка відбудеться в Брюсселі у грудні 2004 року.
Кожен переможець отримає пам’ятний подарунок та грошову премію у розмірі 10,000 євро.
Кожен аплікант або група аплікантів має право надіслати одну статтю (або серію статей з того самого питання), надруковану між 1 січня та 31 грудня 2003 року.
Для участі необхідно заповнити аплікаційну форму он-лайн на Інтернет-сайті http://www.nataliprize.info, додавши електронну версію Вашої статті.
Перед тим, як подавати заявку, будь-ласка, уважно ознайомтесь з правилами проведення конкурсу.
Заявку також можна подати факсом: +33 1 3429 4477, або на адресу: Propager - Lorenzo Natali Prize 70, boulevard de Reuilly - 75012 Paris – France.
Участь у конкурсі є безкоштовною.
Останній термін подання статей - 31 жовтня 2004 року.
КОНТАКТИ:
Факс: +33 1 3429 4477
Propager - Lorenzo Natali Prize 70
boulevard de Reuilly – 75012
Paris – France
Інтернет-сайт: http://www.nataliprize.info
"Детектор медіа"
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ