Громадська Рада з питань свободи слова та інформації готова підтримати парламентські слухання "Діяльність ЗМІ у виборах Президента 2004 року. Правові засади""Детектор медіа"
В заяві, яку оприлюднила прес-служба Громадської Ради, говориться, що розгляд питань, пов‘язаних із діяльністю ЗМІ під час виборчої кампанії вважається "доцільним і актуальним саме в час її проведення, оскільки парламентські слухання можуть допомогти в забезпеченні дотримання норм виборчого законодавства та рівності виборчих прав громадян України".
"Парламентський Комітет з питань свободи слова та інформації - йдеться далі в документі,- вже неодноразово ініціював розгляд і прийняття Верховною Радою України рішень, спрямованих на захист прав ЗМІ та журналістів, у т.ч. й у виборчий період. Однією з таких ініціатив було, зокрема, запровадження мораторію на проведення контролюючими органами перевірок ЗМІ під час виборчої кампанії. На жаль, виконання цього важливого і такого необхідного рішення саботується окремими органами державної влади. Все це у поєднанні з недоліками нового Закону України “Про вибори Президента України” у частині регулювання проведення передвиборчої агітації за допомогою ЗМІ суттєво заважає здійсненню останніми своєї функції з об’єктивного висвітлення ходу виборчої кампанії".
"Верховна Рада України як єдиний законодавчий орган має реалізувати свою можливість впливу на забезпечення законних прав ЗМІ під час виборчої кампанії, а також на реалізацію інтересів суспільства в отриманні достовірної та об‘єктивної інформації. Це є винятково важливим для розбудови в Україні демократичного суспільства",-підсумовується текст заяви.
Підписано:
Наталя Лігачова (від "Детектор медіа")
Валерій Іванов (від Академії Української преси)
Віталій Шевченко (заступник Голови Національної Ради з питань телебачення і радіомовлення) Катерина Котенко (від Асоціації мережевих телерадіомовників України "Мережа")
Ігор Жданов (від Центру Разумкова)
Тетяна Олексіюк (МГО "Інтерньюз-Україна")
Інна Підлуська, Галина Усатенко (від Фонду "Європа ХХІ")
Костянтин Михайличенко (від Українського незалежного центру політичних досліджень)
Любов Височина (від Асоціації зовнішньої реклами України)
Сергій Дацюк (медіа-експерт) Василь Слесаренко (від Громадського Комітету національної безпеки) "Детектор медіа"
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ