П’ять журналістських організацій висловлюють критичне ставлення до результатів експертизи аудиозаписів по справі ГонгадзеIMI

13 Вересня 2004
0
449
13 Вересня 2004
12:59

П’ять журналістських організацій висловлюють критичне ставлення до результатів експертизи аудиозаписів по справі ГонгадзеIMI

0
449
П’ять журналістських організацій висловлюють критичне ставлення до результатів експертизи аудиозаписів по справі ГонгадзеIMI
Сьогодні Інститут масової Інформації спільно з партнерськими журналістськими організаціями: “Репортери без кордонів”, Національна спілка журналістів Великої Британії та Ірландії, Міжнародна федерація журналістів, та всесвітня кампанія на захист свободи слова “Артікль19” звертаються з відкритим листом до Генерального Прокурора України Геннадія Васильєва, щоб висловити свої сумніви щодо результатів експертизи аудиозаписів, де йдеться про можливу причетність керівників української влади до вбивства у 2000 році журналіста Георгія Гонгадзе.

В листі йдеться про те, що Генеральна Прокуратура двічі відмовилася надати журналістським організаціям право здійснювати громадський контроль над черговою експертизою записів, які, згідно з припущенням, зробив колишній охоронець президента Леоніда Кучми. Свою відмову вона мотивувала вимогами української Конституції та Кримінального кодексу, хоча перед тим міжнародна експертиза тіла Гонгадзе в Лозанні здійснювалась саме з запровадженням такого контролю.

Крім того, експертиза на замовлення українського уряду здійснювалася в умовах максимальної таємничості, а для дослідів експертам були запропоновані копії записів, а не оригінали, які міг би надати колишній голова парламентської слідчої комісії з розслідування вбивства журналістів Олександр Жир."Отже - зазначається в листі, - ми не поділяємо категоричних висновків про неправдивість записів, які оприлюднило міністерство юстиції 10 вересня”.

IMI
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
449
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду