Мультизадачність як вона є, або Як поєднувати «фронти»: розповідь із перших вуст

Мультизадачність як вона є, або Як поєднувати «фронти»: розповідь із перших вуст

1 Серпня 2022
841
1 Серпня 2022
09:00

Мультизадачність як вона є, або Як поєднувати «фронти»: розповідь із перших вуст

841
Мультизадачність як вона є, або Як поєднувати «фронти»: розповідь із перших вуст
Мультизадачність як вона є, або Як поєднувати «фронти»: розповідь із перших вуст

Як часто ми чули твердження «Війна змінює людей»? Сидячи на уроках історії, читаючи приголомшливі або тривожні новини про події в інших країнах... Але, певно, лише зараз українці по-справжньому зрозуміли сенс цієї істини. 

Ви помітили, що у нас з’явилася мотивація встигати більше? Особисто я –так. Тепер чи не кожен перехожий для мене – супергерой, який віддається своїй справі на сто відсотків, не чекаючи нічого у відповідь. І, знаєте, навіть у найтемніші часи такі зміни – це і є той промінь світла, який дає надію на світанок.

Ми у WOW24-7 постійно працюємо з людьми і помічаємо такі речі, як ніхто інший. Бо ж надання клієнтської підтримки вимагає від усіх залучених інколи бути заохочувальним ритейлером, часом – серйозним інженером, але завжди – другом та навіть трохи психологом. Просто уявіть, якої майстерності вимагає ця сфера! А головне – це те, що звичайні люди, які працюють поруч із нами, можуть поєднувати свою професійну роль із іншими, не менш пріоритетними місіями. 

У наступних кількох абзацах тексту я намагатимуся помістити дуже інформативне інтерв’ю із двома своїми колегами – Дмитром (Delivery Manager) та Антоном (System Administrator). Мені вдалося поспілкуватися із ними про те, як одночасно працювати на своїй основній роботі та захищати країну у лавах територіальної оборони. Попереду – лайфхаки, інсайти і по-справжньому життєві історії! 

- Дмитре, Антоне, дякую за те, що погодилися поділитися своїм досвідом зі мною та читачами. Я гадаю, зараз для багатьох він буде корисним, оскільки кожного має свій обмежений запас ресурсів. Можливо, наше інтерв’ю додасть комусь мотивації і підсилить віру у якнайшвидше закінчення війни.

Найперше, що б хотілося дізнатися: як ви потрапили до лав територіальної оборони? Що стало поштовхом для такого серйозного рішення?

Дмитро: Тобі дякую за чудову можливість більше розказати про це. Сподіваюся, моя історія стане своєрідною рушійною силою для усіх тих, кому вона необхідна. 

Отож, територіальна оборона. З першого дня я зрозумів, що не можу і не буду сидіти вдома. Питання полягало лише в тому, куди піти та чим допомогти. Але відповідь прийшла сама собою. 

У робочий час я – Delivery Manager, а у вільний – досить непоганий гравець в американський футбол та член команди «Lviv Lions». Саме із нею сконтактували представники Львівської обласної державної адміністрації та запропонували нашим хлопцям долучитися до тероборони. Це був win-win, бо мені вдалося стати по-справжньому корисним для інших і виконувати важливу роботу пліч-о-пліч із товаришами по команді.

Антон: Так, дуже дякую за запрошення. Розказати про цей період мого життя буде ще одним цінним досвідом для мене. 

24 лютого зранку я зрозумів, що це той день, коли треба діяти. Будь-яке вагання може коштувати комусь життя. Я відчував відповідальність, розумів, що мушу щось робити. Добровольцем до війська не пішов із певних особистих причин, але й стояти осторонь також не міг. Тому обрав територіальну оборону. Як такої критичної точки для ухвалення цього рішення не було. Я просто розумів, що це той мінімум, який я можу зробити.

- Як ви поєднували службу у територіальній обороні та роботу у WOW24-7? Чи виникали якісь складнощі у цьому процесі? Якщо так, то які? 

Дмитро: Так склалося, що ми чергували на стратегічних об'єктах разом із поліцією, яка працювала у дві зміни. Я обрав нічну варту, а вдень працював. Коли мав бути на денних чергуваннях або ж на навчанні (з тактичної медицини, на полігоні тощо), брав відпустку. 

Звісно, такі експерименти вимагають правильного тайм-менеджменту, бо потрібно викроїти трохи часу на відпочинок. Зізнаюся, інколи його дійсно не вистачало. І що тоді? По-різному бувало. Частіше доводилось терпіти, інколи – давати собі тайм-аут. 

Правду кажучи, у мирний час із тайм-менеджментом якось простіше, бо там усе було раціонально. А зараз для того, щоб бути стійким і давати собі раду із мультизадачністю, велике значення мають емоційна та вольова складові. Продовжувати триматися та віддано працювати на обох фронтах мені допомогли близькі і віра у перемогу. Я точно знав заради чого роблю це. 

Антон: Для мене доволі просто було поєднувати чергування та роботу. Вистачало часу на усе, навіть трішки на сон (сміється). Я мав чудову опцію вибрати вечірні та нічні зміни для більш зручного графіку. Ті, хто був поручі зі мною, розуміли, що робота ніде не поділася, і у 24 години треба встигнути геть усе. 

Тож ті, кому треба правильно розпланувати день, щоб зробити все дійсно важливе, ловіть лайфхак для мирного часу: спершу «з'їжте жабу». Завжди починайте з найбільш складного і пріоритетного, поступово переходячи до легших і менш значущих справ. Але найголовніше – розраховуйте запас своєї енергії. Працюйте за принципом «тихше їдеш – далі будеш». Зважайте на ваш внутрішній стан перед тим, як приступити до чогось важливого. Якщо у вас немає сил, зробіть щось легше, але приємніше. Це дасть вам заряд бадьорості і змогу повернутися до складних задач із правильним підходом.  

Якщо говорити про військовий час – я не знаю, у чому секрет цієї продуктивності. Я просто усвідомлюю, що ми щодня перебуваємо на межі життя і смерті, що в Україні наразі немає жодного безпечного куточка. Коли щось робити, як не зараз? Можливо, мої старання і вміння встигати більше зможуть зберегти чиєсь життя. Наразі це і є найбільшою мотивацією для мене.

- Тобто фактично війна навчила вас добре маневрувати і керувати часом. А як щодо військової справи? Чи мали ви якийсь попередній досвід? 

Дмитро: Ні, ніколи. Але на початку повномасштабного вторгнення нас почали готувати. Це було дійсно дуже цікаво. Бойову тактичну медицину нам викладали бойові медики (Дельти) армії США, тактику і бойову дисципліну – також американські ветерани. Ми навіть їздили на полігони. 

Антон: Зізнаюся, я теж не мав жодного досвіду: у війську не служив, в університеті не було військової кафедри. Увесь мій скромний довоєнний досвід – це практичні навички стрільби з мисливської зброї, і то лише як хобі – по пляшках. Втім, мені здається, після перемоги усі будуть мати той чи інший досвід у цьому питанні. Чув чудову новину про те, що військовій справі навчатимуть у школах. Це дійсно класно, тому що в таких непередбачуваних ситуаціях кожен має бути готовий. Це питання життя і смерті.

- Звучить неймовірно. Треба мати велику мужність, аби стати на цей шлях без військової підготовки. Як на мене, це дійсно дуже серйозний внесок у спільну справу і справжня відданість. Як ви вважаєте, що має робити кожен українець тепер? Минуло вже майже півроку – чи змінилися пріоритети?

Дмитро: Так, ми всі звикли до війни. Деякою мірою це навіть добре, бо вщухла паніка і тепер можна діяти з «холодною головою». Але я вважаю, що пріоритети не змінилися і не зміняться, доки ми не переможемо. 

Є різні люди, кожен робить свою справу на благо інших. Хтось волонтерить, інші регулярно перераховують кошти на ЗСУ, треті ночують в окопах, аби ми могли жити за будь-яких обставин. Ніколи не можна забувати про це. Не дайте людям забути про це. Допомагайте нашим військовим та їхнім рідним. Продовжуйте тримати фокус та говорити про війну у соцмережах. Не дайте іншим думати, що все закінчилося, бо це не так.

Але, з іншого боку, досить страждати на синдром «відкладеного життя». Ходіть на каву, насолоджуйтесь кіно, купуйте одяг… Ваше повноцінне життя – це пряма підтримка нашого бізнесу. Окрім того, більшість його представників перераховують левову частку доходу на потреби ЗСУ. Тож ви можете вбити двох зайців одним пострілом.

Антон: Повністю погоджуюся із Дімою. Зарано змінювати пріоритети, допоки не закінчилася війна. Сонячні дні і мальовничі вітрини можуть створювати ілюзію, що усе так, як раніше, але поки що це не так. Тільки від нас залежить, коли ця ілюзія перетвориться на реальність.

Я розумію, що кожен із нас воює на своєму фронті, але все ж таки я є прибічником того, щоб робити свою справу на території України. Знаєш, коли хтось повертається з-за кордону, це додаткова мотивація для всіх навколо. Це свідчення того, що ми не здаємося, а єднаємося, такий собі новий рівень національної свідомості.

Чудово, якщо людина має змогу стати на військовий облік і піти захищати країну зі зброєю. Адже наша Батьківщина з такими проханнями звертається не так і часто. Втім, якщо якісь обставини не дозволяють, це не біда, тут роботи на всіх вистачить. Нам завжди потрібні чудові хакери, вправні підприємці, дійсно віддані волонтери і просто небайдужі люди. 

Головне – не бути осторонь. 

- Хлопці, це була чудова і дуже продуктивна розмова. Я вам вдячна за ваш внесок, вашу підтримку і мотивацію, якою ви надихаєте інших. Продовжуйте це робити, бо воно має значення. Я бажаю вам успіху у роботі і у будь-яких ініціативах. Знайте, ви – наші герої. Все буде Україна!

Погодьтеся, що усі ми трохи втомилися від війни. Інколи буває відчуття, що якщо не чути вибухів, то війна десь далеко, і це усе взагалі відбувається не з нами. Але якщо ще десь лунає повітряна тривога, справу не завершено.

Перемога залежить від кожного з нас. Тож працюйте та волонтерте, працюйте та служіть, працюйте та робіть усе можливе, щоб мирне небо стало нашою реальністю уже завтра. Так, війна дійсно змінює людей, і ми уже ніколи не будемо такими, як раніше. Але нам під силу створити щось краще всередині себе і навколо. 

Коли так, то навіщо відкладати на завтра те, що можна зробити сьогодні?

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
841
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду