Одноденні лінзи: кому підійдуть і в чому їхні переваги
Одноденні контактні лінзи вважають найпростішим і найефективнішим способом корекції зору. Річ у тому, що, крім усіх стандартних переваг контактних лінз, вони ще й не вимагають жодного догляду. Такі лінзи добре підійдуть користувачам, які:
- часто бувають у дорозі та відрядженнях;
- займаються спортом та ведуть активний спосіб життя;
- страждають на алергію;
- відчувають дискомфорт та подразнення очей через розчини для зберігання лінз;
- стикаються зі швидким накопиченням білкових відкладень на поверхні лінз;
- з тих чи інших причин не мають достатньо часу на додатковий догляд за лінзами;
- пробують або лише починають користуватися контактною корекцією зору.
Розгляньмо детальніше всі особливості та переваги одноденних контактних лінз.
Легкість та зручність у догляді
Інші види м'яких контактних лінз потребують спеціального догляду. Для них потрібно купувати контейнери, розчини та ферментні засоби, а також краплі для зволоження очей. При цьому потрібно суворо дотримуватись всіх правил зберігання лінз і регулярно оновлювати всі засоби для догляду. Якщо у вас на це немає ні часу, ані бажання, альтернативою стануть одноразові лінзи. Ви поміщаєте їх на очі зранку і викидаєте ввечері, а наступного ранку берете вже нову пару лінз. Коробочку (блістер) з одноденними лінзами можна носити з собою.
Мінімальна ймовірність ускладнень при використанні
Лінзи такого типу — це хороший спосіб уникнути алергій, запалень та занесення інфекцій у вічі. Щоранку ви надягаєте нову пару лінз, які берете зі стерильного розчину, тому ймовірність будь-яких ускладнень в плані здоров'я очей зведена до мінімуму. Користувачі, які носять одноденні лінзи, вкрай рідко стикаються з кон'юнктивітом, кератитом, кератокон'юнктивітом, виразками рогівки та іншими захворюваннями очей.
Як правильно вибрати лінзи-одноденки
Контактні лінзи вважають засобом медичного призначення, тому перед тим, як їх купити та почати носити, потрібно обов'язково проконсультуватися з лікарем-офтальмологом.
Є кілька важливих моментів, які враховують, коли призначають носити або вибирають такі лінзи:
- Киснепроникність — показник, який позначає здатність лінзи пропускати кисень до рогівки. Що вищим є цей показник, то краще. Оптимальною вважається киснева проникність 80Dk/t та вище.
- Вміст вологи. Комфорт лінзи під час носіння багато в чому визначається саме вмістом вологи. Приємніше та зручніше носити ті лінзи, які мають високий вміст вологи. Для користувачів з дуже чутливими очима не рекомендують носити лінзи із вмістом вологи нижче 50%.
- Матеріал виготовлення. Найкращими вважаються лінзи із силікон-гідрогеля.
- Біосумісність, кут змочування, UV-фільтр і дизайн поверхні.