Якщо вибори будуть проводитися з порушеннями законодавства, то на думку 42% опитаних, переможе Віктор Янукович"Детектор медіа"
Вибіркова сукупність репрезентує доросле населення України й охоплює усі регіони країни. За місцем проживання опитано 1000 респондентів віком від 18 років. Можлива похибка вибірки не перевищує 4% (при вірогідності 0,954).
Готовність громадян України брати участь у президентських виборах зросла до узвичаєного рівня останніх років і досягає майже 70%.
Лідерами симпатій українців є кандидати у Президенти Віктор Ющенко (28%) та Віктор Янукович (21%), які й стануть учасниками другого туру виборів. Рейтинг Віктора Януковича переважає свого опонента Віктора Ющенка тоді коли громадяни відповідали на запитання: „За кого із цих політиків Ви не стали б голосувати ні за яких умов?” – 29% не стали б голосувати за Януковича, і 24% - за Ющенка. А лідером антипатій стала Наталія Вітренко – 33%.
За відсутності форс-мажорних обставин інші провідні політики втратили будь-які шанси на перемогу в президентських виборах. Переважна більшість кандидатів у Президенти має нульовий рейтинг або наближений до нуля.
Якби в бюлетені були тільки чотири кандидати, то за Віктора Ющенко готові проголосувати 31%, за Віктора Януковича – 24%, за Петра Симоненка – 9%, за Олександра Мороза – 7%.
Якби вибори були демократичними та проводилися у повній відповідності до законодавства, то на думку 28% опитаних на президентських виборах переміг би Віктор Ющенко, а перемогу Віктора Януковича очікують 21%. А от якщо вибори будуть проводитися з порушеннями законодавства, то на думку 42% переможе Віктор Янукович.
У другому турі виборів за Віктора Ющенка готові голосувати 38%, а за Віктора Януковича – 28%
Популярність партій значною мірою залежить від популярності партійних лідерів та їхньої участі в президентських виборах. Так, за Блок Вiктора Ющенка "Наша Україна" на парламентських виборах готові проголосувати 23% опитаних, суттєво зріс рейтинг Партії регіонів (за неї готові проголосувати 14%). Провладні партії, лідери яких не беруть участі в президентських виборах, мають невисокий рейтинг, зокрема, СДПУ(о) – за неї готові проголосувати 2%.
Інф. "Детектор медіа"
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ