Гран-прі фестивалю “Кришталеві джерела-ХІІІ” здобула дитяча телестудія “Разом” з Полтави"Детектор медіа"
Як повідомляє голова журі, заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Віталій Шевченко, за 13 років проведення цього фестивалю гран-прі вперше дістався телевізійникам, які зазвичай поступалися творцям кіно. Цього разу полтавці перемогли ще в двох номінаціях, водночас “прихопивши” кілька дипломів за високу акторську, операторську, режисерську майстерність, а також отримали цінну відеоапаратуру в подарунок від голови оргкомітету фестивалю – голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим Сергія Куніцина.
З-поміж юних кіномитців цього разу звання лауреатів здобули: в номінації ігрового кіно – дитячо-юнацька акторська телестудія «Жайвір» ім. Леоніда Бикова із Слов’янська (фільм «Вірнянка»); в номінації анімаційного кіно – Дніпропетровський обласний дитячо-юнацький кіноцентр «Веснянка» (фільм «Про малюка автобус, який боявся темряви»); найкращі документальні фільми представили на конкурс телерадіокомпанія «Відікон» з Сум («Царство небесне» та «Лучанська садиба») та студія «Ракурс-TV» при телерадіокомпанії «Автор-ТВ» з Дніпродзержинська («Вірші до автопортрета»); у номінації “Навчальний фільм” перемогла вже згадувана «Відікон» («Царство небесне» та «Лучанська садиба»).
Найкращі телевізійники “Кришталевих джерел-ХІІІ”: інформаційні телепрограми і Передачі – Сумська студія молодих журналістів «Відлік» („Починаємо „Відлік”) та телерадіокомпанія „СКТ-плюс” із Стаханова Луганської обл. („Що таке буженина”); науково-пізнавальні, навчальні, документальні телепрограми і передачі – Дитяче телевізійне агентство з Хмельницького („Телеабетка”) та студія „Разом” Полтавської облдержтелерадіокомпанії „Лтава” („Капітоня і Ко”); художньо-публіцистичні телепрограми і передачі – дитяча студія „Берегиня” зі Сміли („Копав криниченьку”) та полтавська студія “Разом” („Діти”); розважальні телепрограми і передачі – Сумська студія молодих журналістів «Відлік» („Дзеркальце”) і телерадіокомпанія „Полісся-TV” з Луцька („Тимко і Ко”). Лауреатом стала також телерадіокомпанія “Моріон” з Євпаторії, яка разом з місцевою дитячою кінотелестудією “Перший крок” представила на фестиваль багатогодинну програму передач спеціалізованого дитячого телеканалу.
Переможцями серед “радійників” стали Дитяче телевізійне агентство з Хмельницького („Вовк та семеро козенят”) та студія „Слово і час” при редакції районного радіо Сарненського району Рівненщини (бліц-програма про фестиваль).
В.Шевченко відзначає помітне підвищення рівня майстерності більшості учасників “Кришталевих джерел” порівняно з попередніми конкурсами – з кількома традиційно сильними учасниками, які з року в рік перемагали, почали успішно конкурувати навіть периферійні творчі колективи. Помітно зріс також організаційний рівень форуму.
Фестиваль “Кришталеві джерела” – найповажніший у жанрі кіно, телебачення і радіо з призначених для дітей та юнацтва. Виник він 1991 року в Сумах і тривалий час проводився на Сумщині, аж доки не перебрався (останні два роки) до Криму. Нині він прийняв майже 200 учасників з майже всіх регіонів України та з-за кордону.
Інф. "Детектор медіа"
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ![](/content/2/image/fon_donate.jpg)