Які переказати гроші в умовах війни?


В умовах війни українці продовжують користуватися банківськими послугами так, як звикли робити це до початку війни. З’являються нові сервіси, розширюються можливості операцій. Та найбільший попит досі має переказ із картки на картку. Це допомога волонтерам, знайомим, постраждалим від бойових дій та звичні онлайн-покупки. Проте у воєнний час особливо гострими стають правила безпеки. Як не натрапити на шахраїв та швидко зробити платіж, розкажемо далі.
Як не стати жертвою зловмисників у соцмережах?
Месенджери та соцмережі – благодатне поле для злочинців. Вони створюють сотні тисяч оголошень про допомогу. Найпоширеніші – про евакуаційні перевезення, збір коштів хворим або людям, які залишилися без житла, закупівля бронежилетів й інших першочергових речей для військових.
Не потрапити на вудочку таких шахраїв просто: потрібно попередньо перевірити інформацію. Розпитати відгуки про перевізника й орендодавця, переглянути звітність на сторінці волонтера. Якщо маєте сумніви, не лише не відправляйте переказ, а й не поширюйте далі дезінформацію.
Фішингові сайти
Шахрайські сайти – зовсім не нова, але досі популярна схема. Зловмисники створюють вебсторінку, схожу на ресурс відомої чинної установи. Оскільки повністю назву повторити неможливо, змінюють одну літеру або підставляють схожий символ, наприклад, нуль замість «о».
Ви переказуєте кошти на правильний рахунок, але вони все одно опиняються у грабіжників. Гроші на такому сайті автоматично переадресовуються на реквізити злочинців.
Як безпечно переказати гроші на картку?
Головне правило – довіряти тільки офіційним організаціям. Всі операції здійснюйте на сайті вашого банку чи перевіреного платіжного провайдера на кшталт iPay.ua.
На такому ресурсі переказ з картки на картку займе кілька хвилин, а всі ваші кошти потраплять до одержувача. Здійснити операцію можна без попередньої реєстрації та вручну внести всю дані. Проте зручніше скористатися гаманцем Masterpass після реєстрації або сервісом Google Pay.
У будь-якому разі переказ вміститься у декілька кроків:
-
Заповніть інформацію платника: дані своєї картки.
-
Зазначте номер телефону для зворотного зв’язку у разі необхідності.
-
Введіть 16 цифр картки отримувача.
-
Напишіть суму в гривнях, яку збираєтесь переказати.
-
За бажанням напишіть мобільний одержувача та замовте послугу інформування про здійснення платежу. Вартість такого смс 1 гривня.
-
За необхідності видрукуйте чи збережіть квитанцію в електронному вигляді.
Зверніть увагу, операція здійснюється зі стандартною комісією 1% + 5 грн. Якщо ви користуєтесь кредитними коштами, сума додаткових стягнень може збільшитися в залежності від вашого банку.
Гроші зарахуються миттєво. Платіжний провайдер працює 24/7, тож відправити кошти можна цілодобово з будь-якого місця, де є інтернет. У разі виникнення питань звертайтеся до служби підтримки та контакт-центру.
Бережіть себе й не піддавайтеся хитрощам шахраїв.
Фото: Національний банк України/Flickr
