Ющенко і Янукович можуть втратити до 82% прихильників, якщо боротимуться нечесно"Українська Правда"

18 Червня 2004
0
441
18 Червня 2004
14:08

Ющенко і Янукович можуть втратити до 82% прихильників, якщо боротимуться нечесно"Українська Правда"

0
441
Ющенко і Янукович можуть втратити до 82% прихильників, якщо боротимуться нечесно"Українська Правда"
На президентських виборах понад третина населення готова підтримати опозицію, і лише 14% - владу.

Про це свідчать результати загальноукраїнського соціологічного опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" і Центром "Соціс" з 27 травня до 4 червня 2004 року.

Як нагадала науковий керівник Фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна, у жовтні 2003 року співвідношення готових проголосувати за висуванця від опозиції і від влади було 29% проти 13% відповідно.

На початку червня 35.8% населення готові були підтримати за кандидата від опозиційних політичних сил і значно менше (14.1%) — кандидата від влади. Проте для 32.5% опитаних провладність чи опозиційність кандидата не матиме значення, а 17.6% - не визначилися.

Якби вибори Президента України відбулися на початку червня, найбільше голосів у першо-му турі отримав би Віктор Ющенко (26.6%), а його суперником у другому турі став би Віктор Янукович (18.0%).

Петро Симоненко як кандидат у президенти на початку червня набрав би 9.3%, Олександр Мороз – 5.4%, Юлія Тимошенко – 4.7%, Георгій Кірпа – 2.6%, Анатолій Кінах – 2.1%, Сергій Тігіпко – 1.8%, Наталія Вітренко – 1.5%, Віктор Медведчук – 1.3%, Володимир Лит-вин – 0.3%, Валерій Пустовойтенко – 0.3%. Леонід Кучма у перелік можливих кандидатів включений не був.

13.1% опитаних з питання бажаного кандидата у Президенти ще не визначилися і 5.8% ви-словили бажання проголосувати проти всіх.

При цьому найвищою підтримкою Ющенко користується на Заході України (49.8%), Яну-кович і Симоненко – на Сході (відповідно 28% і 15.8%), а Мороз - у Центрі України (9.1%). Кінах, при дуже невисокому рейтингу в Центрі, на Сході й Заході (відповідно, 0.6%, 1.8% і 0.0%) України, має досить високу підтримку на Півдні – 8.2%.

Якби на початку червня відбувався другий тур виборів, у якому суперниками б виступали Віктор Ющенко та Віктор Янукович, за Ющенка були готові проголосувати 37.9% опитаних (зростання на 3% у порівнянні з минулим місяцем), за Януковича — 30.6%, проти обох — 12.3%, а 10.2% своєї позиції не визначили (ще 7.3% не збираються брати участі у голосу-ванні). Таким чином, у порівнянні з травнем, розрив між обома потенційними суперниками у другому турі зріс із 3% до більш як 7%.

При цьому, за словами Бекешкіної, серед виборців Ющенка більше тих, хто повністю впев-нений у своєму виборів (52%), ніж серед виборців Віктора Януковича (44%).

У цих же двох політиків найвищих рівень повної довіри: у Ющенка – 24.3%, у Януковича – 15.8%. Далі за рівнем довіри ідуть Петро Симоненко (13.6%), Олександр Мороз (13.4%), Юлія Тимошенко (10.9%) і Леонід Кучма (9.8%).

Натомість найбільший негативний баланс довіри-недовіри мали Віктор Медведчук (–52%), Євген Марчук (-47%), Юлія Тимошенко (–47%) і Леонід Кучма (–45%). Далі за рівнем нега-тиву йдуть Петро Симоненко (–34%), Олександр Мороз (–27%), Володимир Литвин (–36%), Сергій Тигипко (–28%), Віктор Янукович (–25%) і Віктор Ющенко (–15.5%). У порівнянні з попереднім місяцем істотним чином погіршився баланс довіри-недовіри до Євгена Марчука (на 8%), натомість цей показник поліпшився в Олександра Мороза (на 7%), Віктора Ющенка (на 3.5%) і Юлії Тимошенко (на 3%).

Оцінюючи загальну тенденцію проведення виборів в Україні, більшість опитаних (34%) вважає, що вибори стають все менш і менш демократичними. Протилежну думку поділяє 15% виборців, ще 32% опитаних не бачать якоїсь загальної тенденції.

Для абсолютної більшості населення (76%) чесна виборча кампанія важить більше, ніж пе-ремога “свого” кандидата, отримана будь-якими методами (на це погоджується 10%). При цьому, за інформацією Бекешкіної, як електорат Ющенка, так і електорат Янукович (по 18%) абсолютно однаково негативно ставляться до брудних методів боротьби. Трохи тер-пимішим до нечесних методів є електорат Тимошенко (21%), а найменш терпимим – ко-муністичний електорат Симоненка – 6%.

В середньому, як свідчить соцопитування, готові проголосувати за “свого” кандидата, якщо він вестиме кампанію нечесними методами, лише 13%. Іншого кандидата підтримають у такому випадку 28.5% виборців, проголосують проти всіх - 21%, а не підуть на вибори - 17%.

Опитування проводилося за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками й охоплює всі регіони України. Було опитано 1200 респондетів. Похибка репрезентативності не перевищує 3%.

"Українська Правда"
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
441
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду