Георгій Гонгадзе і Ольга Бура - найпопулярніші журналісти серед молодіUNIAN
Такі дані опитування були сьогодні оприлюднені на прес-конференції в УНІАН головою Громадського комітету національної безпеки України Олексієм Толкачовим.
За його інформацією, опитування “Засоби масової інформації очима молоді. Рейтинг журналістів” було проведено комітетом “Міжнародний рейтинг “Фаворит молоді 2004” за участю Українського молодіжного альянсу тінейджерів. Проводилось воно 6 червня цього року в Києві на Хрещатику. Загальна кількість опитаних – 575 осіб, з них віком від 14 до 16 років – 22,1%, від 17 до 25 років – 54,99%, від 26 до 30 – 14,29%, старші 30 років – 8,62%. Серед опитаних – 43,2% жінок та 56,8% чоловіків.
За словами О.Толкачовим, ці наведені результати відповідей відзначають чітку специфіку молодіжної аудиторії. В той же час, зазначив він, результати будуть значно відмінні, якщо опитувати аудиторію старшого віку – рейтинг телебачення одразу зростає на 20% і значно менше користується популярністю Інтернет.
У ході опитування ставилось також питання, яким чином впливають ЗМІ на українську молодь. Як відзначив О.ТОЛКАЧОВ, лише 10,5% всіх респондентів відповіли, що ЗМІ впливають на них негативно: “дратують”, “задовбують”, “засмічують розум” тощо. В той же час, 85% зазначили корисний і позитивний вплив сучасних ЗМІ, зокрема, молодь отримує корисну інформацію, журналістика допомагає молоді визначитися, розважає.
У рейтингу тем, що висвітлюють ЗМІ, на першому місці посіли теми, що стосуються різноманітних розваг (16,8%); на другому - молодіжна тематика (15,5%); далі йдуть новини (11,7%), кримінал та шоу-бізнес за рівнем своєї популярності випередили політику (відповідно 11%, 10,6% та 10%), потім спорт (9,9%). Разом з тим, згідно з отриманими результатами, майже 78% респондентів зазначили, що життя молоді в ЗМІ висвітлюється недостатньо.
У рейтингу журналістів ЗМІ, 45% молодих людей сказали, що не мають улюбленців, тоді як 8% віддали свої голоси за Георгія Гонгандзе, по 4% отримали Ольга Бура, Микола Вересень, Андрій Джеджула та Алла Мазур, 6 % - відповіли, що не визначилися.
Серед телекомпаній лідерами опитування стали “1+1” (17,5%), ICTV (13,9%), М1 (13,3%), Новий канал (13,1%) та OTV (9,4%). В електронному просторі Інтернету фаворитами молоді стали еротичні сайти (12%), www.gala.net (11%) www.rambler.ru (11%).
Найбільшою популярністю серед молоді користуються хвилі радіостанцій “Столиця” (13%), “Гала-радіо” (11%), “Шансон” (10%), “АвтоFM” (8%), по 7% отримали радіостанції “Апельсин”, “ЄвропаПлюс”, “Мелодія” та “Русское радио”.
Серед друкованих ЗМІ лідерство захопив молодіжний журнал “ХЗМ” – за нього віддали свої голоси 23% опитаної молоді, далі газета “Факти” – 8%, журнал “Молоко” – 7%, журнали “Натали”, “Папарации” та газета “Сегодня” – 4%.
Як повідомив на прес-конференції голова оргкомітету “Міжнародного рейтингу” Вадим Скрипник, лідери опитування, що ввійшли до двадцятки, зможуть взяти участь у Міжнародному рейтингу “Фаворит молоді 2004” як офіційні учасники.
UNIAN
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ