На засіданні Медіа-клубу говорили про саморегулювання і... татуювання"Детектор медіа"

10 Червня 2004
0
705
10 Червня 2004
12:02

На засіданні Медіа-клубу говорили про саморегулювання і... татуювання"Детектор медіа"

0
705
На засіданні Медіа-клубу говорили про саморегулювання і... татуювання"Детектор медіа"
9-го червня у Національному Університеті ”Києво-Могилянська Академія” відбувся Медіа-клуб, який щомісяця проводить Центр Медіареформ за сприяння Могилянської школи журналістики.

Тема Медіа-клубу цього разу була “Саморегуляція українських ЗМІ: в чиїх інтересах?” Обговорювали такі питання:

-Регулювання і саморегулювання: у чому полягають “дві великі різниці”? - Чи спроможні українські ЗМІ справді саморегулюватися? - Форми саморегуляції ЗМІ: що спрацьовує, а що – ні і чому ?

Спочатку традиційно учасники медіа-клубу визначалися з термінологією: „Якусь частину засідання ми говорили не про саморегуляцію ЗМІ, а про самоорганізацію журналістів. А це – трохи з іншої опери. Були різні думки – і песимістичні, й оптимістичні. Багато хто казав, що ми не дозріли до саморегулювання, тому що нагальної потреби в цьому немає в ЗМІ, журналістів. – розповіла учасниця Медіа-клубу, експерт Центру Медіареформ Лілія Поберезька, - Але що мене сильно надихнуло, один з гостей (Іван Задорожний, директор радіо "Львівська Хвиля") підійшов і попросив, чи не можемо ми дати йому інформацію - а у мене були якраз роздруківки з Інтернету, приклади, де було розписано різні форми саморегулювання британських медіа на рівні цілої галузі, як то друковані ЗМІ, або на рівні одного видання, яке саме собі створює кодекс журналістської практики, етики тощо, і зобов’язується дотримуватися, причому зобов’язується дотримуватися не перед урядом, перед колегами – а перед своїми читачами. І він мене попросив – дайте їх мені, я спробую щось таке організувати у Львові , бо немає абсолютно ніяких перепон, щоб це зробити.

Песимізму дуже багато, але моя власна думка така, що якщо з’являться насправді комерційні засоби інформації (друковані, принаймні), якщо критична маса якась вже набереться цих ЗМІ, там де це справжній бізнес, а не інструмент якогось політичного чи економічного впливу - вони будуть набагато більш думати про репутацію в очах своєї аудиторії, і це буде вже в їхніх егоїстичних інтересах брати на себе якісь колективні зобов’язання перед своїми читачами і їх дотримуватися.”

По закінченні основної теми Медіа-клуб перейшов до клубного „пост-засідання”, на якому можна почути розповідь на будь-яку тему, що вподобав учасник клубу. Постійна учасниця Медіа-клубу Тетяна Локоть (Центр Медіареформ, „Гала-Радіо”) розповіла про татуювання як медіа та мистецтво. Тема вочевидь зацікавила аудиторію, відбулося жваве обговорення.

Інф. "Детектор медіа"
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
705
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду