20:26
Вівторок, 14 Вересня 2021

16 вересня – презентація книжки Юрія Луканова в Маріуполі

1 253
16 вересня – презентація книжки Юрія Луканова в Маріуполі
16 вересня – презентація книжки Юрія Луканова в Маріуполі

16 вересня в Маріуполі відбудеться презентація книжки Юрія Луканова, в яку увійшли оповідання «Знайти убивцю Фільова» та роман «Репортер Волковський».

Рецензія на книжку – тут.

Оповідання змальовують фантасмагоричну ситуацію, коли окуповані території отримали автономію у складі України. У третьому оповіданні дія відбувається в неназванному місті, схожому на Маріуполь. Дехто з колишніх бойовиків зумів приховати свої злочини, став «шанованою людиною», хтось із них навіть пробився до Верховної Ради.

Вони прагнуть карати колишніх воїнів, котрі виступили на захист України. Одначе ні жертви злочинів, ні колишні воїни не сидять склавши руки, а вживають заходів, щоб минуле бойовиків відлунювалося їм сьогодні. Отож мир настав лише формально. Де-факто триває підпільна війна.

«Репортер Волковський» – роман про карколомні пригоди журналіста на війні. Він великою мірою передає особистий досвід автора, який висвітлював Майдан, анексію Криму, війну на сході України. Однак це не документальне відтворення певних історій.

У Криму головний герой Іван Волковський визволяє з полону французького телеоператора, вдавшись до авантюрних прийомів. Потім їде в Донецьк, оскільки в полоні опинився його друг і колега. Дорогою він стає свідком трагічної ситуації, коли снаряд бойовиків влучає в пасажирський автобус і вбиває кількох людей. Врешті, головний герой сам опиняється в печально відомій в’язниці «Ізоляція».

Головний герой і його друг постають перед моральним вибором — збрехати на користь російської пропаганди і визволитися чи відмовитися й залишитися в полоні, ризикуючи здоров’ям і життям. Вони також шукають відповіді на питання, як поводитися журналісту країни, на яку напали, — зберігати цілковитий нейтралітет чи шукати інакші підходи.

Передмову до цього видання написав доктор політології, професор Києво-могилянської академії, автор книжки «Війна Путіна проти Росії».

Юрій Луканов – журналіст, автор численних документальних книжок і фільмів. Написав першу незалежну книжку про діючого на той час глави держави – «Третій президент. Політичний портрет Леоніда Кучми». Зняв перший нерадянський документальний фільм про Степана Бандеру – «Три любові Степана Бандери».

Був співавтором сценарію десятисерійного докуменатльного фільму «НАТО: свій чи чужий?». Остання документальна книжка – «Пресувальна машина: як Росія знищувала свободу слова в Криму».

Він також автор трьох збірників політичних епіграм, остання з яких називається «Янелох». Нині пише книжку про волонтерський рух в Україні, велика частина якої буде присвячена Маріуполю.

Дата: 16 вересня

Час: 17:00

Місце зустрічі: креативний простір «Вежа», Маріуполь, вул. Архітектора Нільсена, 34

Вхід вільний

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1253
Переглядів
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду