Сержант міліції заявляє, що начальство наказало йому залишити міськраду Мукачевого, де зберігались виборчі бюлетені УНІАН

1 Червня 2004
0
594
1 Червня 2004
14:37

Сержант міліції заявляє, що начальство наказало йому залишити міськраду Мукачевого, де зберігались виборчі бюлетені УНІАН

0
594
Сержант міліції заявляє, що начальство наказало йому залишити міськраду Мукачевого, де зберігались виборчі бюлетені УНІАН
Сержант міліції Мукачівського міського відділу внутрішніх справ Михайло ДЖЕМЕЛЯ стверджує, що залишив приміщення міської ради Мукачевого, де були викрадені бюлетені виборів міського голови, за наказом свого керівництва.

Як передає УНІАН, заяву сержанта сьогодні з трибуни Верховної Ради України зачитала Уповноважений ВР з прав людини Ніна КАРПАЧОВА.

У заяві зазначено, що вночі з 19 на 20 квітня, коли відбулося викрадення виборчих бюлетенів, М.ДЖЕМЕЛЯ чергував у приміщенні міської ради біля вхідних воріт. Того дня у приміщенні міської ради працювала слідча комісія ВР на чолі із заступником спікера Олександром ЗІНЧЕНКОМ. Як зазначено у заяві, близько 23.30 О.ЗІНЧЕНКО і декілька народних депутатів пішли з міськради. Приблизно через 20 хвилин до міськради зайшов заступник начальника міського відділу міліції по громадському порядку підполковник Василь ШВЕНДА і радник тодішнього в.о. мера Мукачевого Мирослава ОПАЧКА Олександр ЛАГОЙДА та ще один невідомий чоловік. О.ЛАГОЙДА взяв ключ від головних і тилових воріт міськради у сторожа, що здивувало того, бо раніше О.ЛАГОЙДА такого не робив. Потім ці троє піднялися нагору до приміщення, в якому перебував старший наряду з охорони міськради капітан міліції Василь КОТУБЕЙ, який разом зі сторожем спустився до М.ДЖЕМЕЛЯ і наказав йому нести службу біля секретної кімнати №52, де знаходилися виборчі бюлетені. М.ДЖЕМЕЛЯ піднявся на другий поверх і почав охороняти кімнату, яка була опечатана і, скоріш за все, знаходилася під сигналізацією, зазначено у заяві сержанта.

Через 10 хвилин після початку чергування М.ДЖЕМЕЛІ до нього підійшов В.ШВЕНДА та наказав покинути це місце і спуститися вниз до вхідних воріт, де перебували сторож і сержант Іван ПИНЗЕНИК. У цей час на перший поверх спустилися двоє заступників начальника міськвідділу міліції - підполковники В.ШВЕНДА і КОРНЕЄВ. В.ШВЕНДА наказав трьом міліціонерам, які несли службу біля тилових воріт, залишити їх і йти патрулювати місто. Таким чином, ворота залишилися без охорони. Також В.ШВЕНДА наказав залишити приміщення міськради І.ПИНЗЕНИКУ. Після цього В.ШВЕНДА і КОРНЕЄВ залишили приміщення міськради. Близько 2-ї години ночі О.ЛАГОЙДА повернув сторожу ключі від головних і тилових воріт міськради. Ключі знаходилися у О.ЛАГОЙДИ майже три години. “О 2.15 ми почули настирливі, довгі дзвінки і втрьох - сторож, я та капітан В.КОТУБЕЙ - побігли туди. Сторож стоянки біля міськради розповів, що біля міськради було кілька людей, але їх там вже не було. Коли ми повернулися назад, то побачили світло на другому поверсі, якого там не мало бути”, - зазначено у заяві сержанта міліції. Сторож міськради та В.КОТУБЕЙ піднялися нагору в приміщення. Через декілька хвилин сторож повернувся і сказав, що секретна кімната, де зберігалися бюлетені, розбита. В.КОТУБЕЙ викликав слідчу оперативну групу. За 10-15 хвилин після цього на місце події прибув начальник міськвідділу міліції полковник Валерій ЗЕРНОВИЙ та його заступники В.ШВЕНДА і КОРНЕЄВ. Лише за 5-7 хвилин по цьому прибула слідча оперативна група, яка працювала на місці події до ранку, зазначається у заяві М.ДЖЕМЕЛІ.

Він у заяві зауважив, що звертався з цих питань до першого заступника генерального прокурора України Віктора КУДРЯВЦЕВА і дав пояснення, але конкретної реакції з боку Генпрокуратури не було.

Сержант міліції В.ДЖЕМЕЛЯ був особисто присутній у залі Верховної Ради України, депутати опозиційних фракцій зустріли його заяву овацією.

Н.КАРПАЧОВА у своєму виступі також зазначила, що в новітній історії України ще не було випадку, коли місцеві вибори ставали предметом такої уваги і такого протистояння політичних сил всієї України. За її словами, Мукачеве “стало символом не тільки безпрецедентного порушення конституційних прав людини, але і символом боротьби за них”.
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
594
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду