Литвин вважає, що контролювати судочинство навколо подій у Спілці письменників, має Верховний суд"Інтерфакс-Україна"
Голова Верховної Ради Володимир Литвин планує звернутися до глави Верховного суду Василя Маляренка з проханням взяти пiд контроль судочинства, що стосуються Нацiональної спiлки письменникiв України (НСПУ).
Про це вiн заявив у середу у Києвi на зустрiчi з письменниками-лауреатами державної премiї iм. Тараса Шевченка, повiдомили агентству "Iнтерфакс-Україна" в прес-службi Верховної Ради.
Пiд час зустрiчi лауреати держпремiї висловили занепокоєння станом справ у письменницькому середовищi i поiнформували спiкера про ситуацiю, що склалася в НСПУ у зв'язку з проведенням альтернативного з'їзду.
Як вiдзначив вiдомий український письменник Юрiй Мушкетiк, досi не було "подiбних прецедентiв втручання держави в дiяльнiсть громадської, позапартiйної, творчої письменницької органiзацiї".
В.Литвин звернув увагу учасникiв зустрiчi на необхiднiсть ретельно проаналiзувати глибиннi причини виникнення конфлiкту всерединi спiлки. На його думку, однiєю з таких причин є надмiрна полiтизацiя керiвництвом НСПУ дiяльностi творчої органiзацiї.
Спiкер також пiдтримав висловлену пiд час зустрiчi пропозицiю про проведення спiльного всеукраїнського з'їзду письменникiв, на якому б була визначена подальша доля спiлки. "Вiльне визначення пiд час такого з'їзду сприяло б розв'язанню проблеми", - сказав вiн.
Як вiдзначили в прес-службi, на прохання письменникiв В.Литвин збирається звернутися до президента з пропозицiєю пiдтримати цю iнiцiативу, i дати вiдповiднi доручення щодо посилення соцiального захисту письменникiв, у тому числi їх пенсiйного забезпечення. Крiм того, вiн планує звернутися до глави Верховного суду Василя Маляренка з проханням взяти пiд контроль судочинства справи, що стосуються НСПУ.
Як повiдомлялося, в листопадi 2003 року загальнi збори Нацiональної спiлки письменникiв України висловило недовiру своєму главi Володимиру Яворiвському, обравши главою НСПУ Наталiю Околiтенко. В.Яворiвський вважає це рiшення нелегiтимним i не визнає його.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ