У ВР немає розпорядження про розширення доступу громадян до роботи парламенту, про яке Литвин повідомив ЗМІ діаспори"Детектор медіа"
Інформації про підписане спікером розпорядження не має ні апарат спікера, ні керівник апарату Верховної Ради України, ні управління кадрів апарату Верховної Ради України, яке за правилами реєструє такі розпорядження, повідомив Євген Костенко.
Це примушує ще раз звертати увагу на відсутність дозволу Голови Верховної Ради України, не тільки на розміщення електронних текстів своїх розпоряджень та розпоряджень керівника апарату Верховної Ради України в базі даних Верховної Ради України “Законодавство України” та на електронній сторінці Верховної Ради України в Інтернет, але й навіть на передачу їх до ... відділу обліку та систематизації законодавства головного юридичного управління апарату Верховної Ради України, сказав Євген Костенко.
Зараз в Інтернеті можна знайти посилання лише на 37 розпоряджень Голови Верховної Ради України та 5 - керівника її апарату, стверджує Є.Костенко. І це за всі роки існування Верховної Ради України, у той час як їх за це період було видано близько 25 тисяч.
Але про яке йдеться спрощення доступу до Верховної Ради України студентів, запитує Євген Костенко, якщо на сьогодні існує і не відмінене розпорядження Голови Верховної Ради України № 68 “Про затвердження Положення про порядок оформлення документів для відвідування пленарних засідань Верховної Ради України”, прийняте ще 29 січня 2004 року, яке містить в собі просто дивну норму, яка забороняє на час реєстрації народних депутатів України доступ до кулуарів другого поверху сесійної частини по вул. Грушевського, 5, навіть помічників-консультантів народних депутатів України.
Зараз простих громадян до приміщень Верховної Ради України можуть пустити тільки за поданням народних депутатів України, керівників депутатських фракцій (груп) та голів комітетів Верховної Ради України.
Політолог говорить, що як мінімум, можна було б організувати віртуальні екскурсії по приміщенням Верховної Ради України, як це робиться у Швейцарії, Франції, Іспанії, Австралії , Російській Федерації та в інших країнах.
Але в українському парламенті нічого не робиться. За словами Є.Костенка, за традицією дозвіл, або доручення про це повинен дати Голова Верховної Ради України, але він його не дає. Хоч коштує обладнання і програмне забезпечення для організації такої віртуальної екскурсії, причому не тільки до Верховної Ради України, але й до палаців Президента, Кабміну та інших державних установ і музеїв, не більше 1000 доларів. Якщо таких коштів немає у Верховної Ради України, то презент міг би, напевно, за певної мотивації, зробити якійсь фонд чи навіть народний депутат України чи підприємець, припускає політолог.
"Я вже не кажу про доступ до приміщень Верховної Ради України навіть на звичайну екскурсію, - вказує Євген Костенко, - а не те що на роботу, осіб із фізичними вадами. На візку заїхати неможливо, бо для цього є тільки один в’їзд через спікерський шлагбаум, і виключення зроблено тільки для депутата В.Сушкевича. Іншим туди вхід заборонений. А досвід, скажімо, Швеції показує, що там не тільки передбачені в’їзди на візках в усі приміщення Парламенту, і схема в’їздів розміщена всюди, але й навіть виставлений дерев’яний макет Ригсдагу ... для осіб із зниженим зором".
Повний виклад статті Євген Костенка читайте тут.
Інф. "Детектор медіа"
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ