Мельниченко оприлюднив запис, де Медведчук говорить про справу Лазаренкаpravda.com.ua

26 Травня 2004
0
502
26 Травня 2004
12:23

Мельниченко оприлюднив запис, де Медведчук говорить про справу Лазаренкаpravda.com.ua

0
502
Мельниченко оприлюднив запис, де Медведчук говорить про справу Лазаренкаpravda.com.ua
Померлого депутата Миколу Агафонова, котрий проходив у США як співучасник за матеріалами справи Лазаренка, було позбавлено депутатської недоторканності на замовлення президента Леоніда Кучми.

Про це заявили журналістам у Сан-Франциско екс-майор Управління держохорони Микола Мельниченко і екс-депутат Олександр Єльяшкевич, повідомляє "УП" з посиланням на радіо "Свобода".

"Коли ми почали розшифровувати записи [із кабінету Кучми], ми навіть не очікували, що справа проти Лазаренка сфабрикована так глибоко", – заявив Єльяшкевич.

Він переконаний, що "сьогодні Кучма та його мафія використовують системи правосуддя багатьох країн, серед того і США, щоб маніпулювати цими системами й так досягти своїх власних політичних і економічних цілей".

Ініціатори прес-конференції продемонстрували журналістам записи, які мали б підтвердити їхні слова. Зокрема, в одному з уривків йдеться про тодішнього народного депутата й колишнього директора аґрофірми "Наукова" Миколу Агафонова.

Як стверджують Мельниченко і Єльяшкевич, у записі від 22 червня 2000 року Кучма розмовляє з Віктором Медведчуком, на той час першим заступником голови Верховної Ради. Співрозмовники на записах обговорюють голосування про позбавлення парламентської недоторканності Агафонова.

Розмова відбувалася невдовзі по тому, як звинувачення Лазаренкові висунула американська прокуратура. І того ж дня, коли питання Агафонова обговорили президент і перший заступник голови Верховної Ради, парламент дав згоду притягнути нардепа до відповідальності, і Агафонова арештували.

В той же час, у США прокуратура звинувачувала Агафонова в співучасті у змові разом із Лазаренком.

Натомість у запису Медведчук, як виглядає, визнає, що звинувачення проти Агафонова неправдиві. Медведчук посилається на Олега Литвака, який виконував обов’язки генпрокурора України наприкінці 1997 – на самому початку 98-го року, який "знає цю справу, що складу злочину там практично немає", й говорить про її недоведеність.

Далі у тому самому записі Кучма говорить телефоном із генеральним прокурором Михайлом Потебеньком і наказує йому арештувати Агафонова, який якраз перебував у генпрокуроровому кабінеті.

"Чому ти його приймаєш? Ти що, не розумієш, що береш на себе величезну відповідальність? Якщо він утече кудись за кордон, ти головою заплатиш. Ти що, думаєш, він чекатиме, поки ти зберешся його арештовувати? Ти мусиш арештувати його відразу", – так можна передати слова Кучми до Генпрокурора в перекладі з англійської, повідомляє радіо "Свобода".

Мельниченко і Єльяшкевич також висловили розчарування американською прокуратурою, яка на початку слідства в справі Лазаренка вимагала Мельниченкові записи, але врешті вирішила не використовувати їх.

Обидва знову стверджували, що Кучма зманіпулював свідчення проти Лазаренка. Але у відповідь на наполягання журналістів таки довести своє звинувачення, що Україна втручалася в справу Лазаренка, Мельниченко і Єльяшкевич відмовилися надати якісь подальші докази.

На суді над колишнім прем’єр-міністром України Павлом Лазаренком в середу, 26 травня мають початися прикінцеві виступи сторін.

"Українська правда"
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
502
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду