При входженні в ЄЕП необхідно захистити інтереси українців, які мешкають в його країнах - УВКР
Про це йшлося на на сьогоднішній прес-конференції, яку провели для вітчизняних і зарубіжних журналістів Голова УВКР Михайло Горинь і голова Секретаріату УВКР Максим Розумний. За даними останнього перепису населення, тільки в Росії нині мешкає майже 3 млн. українців. За неофіційними ж даними, число українців у Росії сьогодні налічує близько 10 млн.
"Величезна більшість із них не мають елементарних умов для задоволення своїх національно-культурних потреб. На даний момент у Російський Федерації немає жодної української школи, лише в одній українська мова викладається як предмет. Таке становище українців не йде ні в яке порівняння з тим, які умови для свого розвитку мають національні меншини в Україні.
Українська держава зобов’язана також захистити інтереси й права мільйонів наших співвітчизників, які сьогодні вкладають свою працю в ті економічні досягнення, якими пишається російська сторона, але при тому фактично перебувають на території сусідньої держави у безправному становищі нелегальних мігрантів. Дискримінаційні заходи щодо працівників з України стали нормою діяльності російських властей, особливо на місцевому рівні. У той же час, можна констатувати, що в Україні створені найсприятливіші умови для участі російського капіталу в великій приватизації.
Така практика явно суперечить деклараціям про братерство, рівноправність і спільні інтереси, якими так щедро обмінюються керівники двох країн в ході створення Єдиного економічного простору," - йдеться у пресовому повідомленні УВКР.
УВКР закликає представників державних органів до активного співробітництва з громадськими організаціями України і зарубіжжя, які добре обізнані з потребами й насущними проблемами українських громад близького зарубіжжя. Зокрема, протягом останніх двох років представники Української всесвітньої Координаційної Ради здійснили цілий ряд поїздок з метою вивчення становища українців у Росії і надання підтримки об’єднанням земляків за кордоном. Делегації УВКР відвідали Білгородську, Курську, Воронезьку, Мурманську області, Республіку Карелія, Краснодарський, Приморський, Хабаровський краї, Сахалін, Камчатку. У 2004 році плануються поїздки до країн Середньої Азії та Закавказзя.
УВКР
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ