При входженні в ЄЕП необхідно захистити інтереси українців, які мешкають в його країнах - УВКР

25 Травня 2004
0
627
25 Травня 2004
15:38

При входженні в ЄЕП необхідно захистити інтереси українців, які мешкають в його країнах - УВКР

0
627
При входженні в ЄЕП необхідно захистити інтереси українців, які мешкають в його країнах - УВКР
Українська Всесвітня Координаційна Рада заявила про необхідність захисту інтересів мільйонів українців, що мешкають у країнах пострадянського простору. Ці інтереси мають бути враховані й при підготовці міждержавних документів, що стосуються створення ЄЕП.

Про це йшлося на на сьогоднішній прес-конференції, яку провели для вітчизняних і зарубіжних журналістів Голова УВКР Михайло Горинь і голова Секретаріату УВКР Максим Розумний. За даними останнього перепису населення, тільки в Росії нині мешкає майже 3 млн. українців. За неофіційними ж даними, число українців у Росії сьогодні налічує близько 10 млн.

"Величезна більшість із них не мають елементарних умов для задоволення своїх національно-культурних потреб. На даний момент у Російський Федерації немає жодної української школи, лише в одній українська мова викладається як предмет. Таке становище українців не йде ні в яке порівняння з тим, які умови для свого розвитку мають національні меншини в Україні.

Українська держава зобов’язана також захистити інтереси й права мільйонів наших співвітчизників, які сьогодні вкладають свою працю в ті економічні досягнення, якими пишається російська сторона, але при тому фактично перебувають на території сусідньої держави у безправному становищі нелегальних мігрантів. Дискримінаційні заходи щодо працівників з України стали нормою діяльності російських властей, особливо на місцевому рівні. У той же час, можна констатувати, що в Україні створені найсприятливіші умови для участі російського капіталу в великій приватизації.

Така практика явно суперечить деклараціям про братерство, рівноправність і спільні інтереси, якими так щедро обмінюються керівники двох країн в ході створення Єдиного економічного простору," - йдеться у пресовому повідомленні УВКР.

УВКР закликає представників державних органів до активного співробітництва з громадськими організаціями України і зарубіжжя, які добре обізнані з потребами й насущними проблемами українських громад близького зарубіжжя. Зокрема, протягом останніх двох років представники Української всесвітньої Координаційної Ради здійснили цілий ряд поїздок з метою вивчення становища українців у Росії і надання підтримки об’єднанням земляків за кордоном. Делегації УВКР відвідали Білгородську, Курську, Воронезьку, Мурманську області, Республіку Карелія, Краснодарський, Приморський, Хабаровський краї, Сахалін, Камчатку. У 2004 році плануються поїздки до країн Середньої Азії та Закавказзя.

УВКР
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
627
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду