Дружина Гонгадзе вважає, що Васильєв не веде розслідування його загибеліBBC
Під час інтерв`ю на Бі-Бі-Сі його дружина Мирослава Гонгадзе сказала, що, на її думку, розслідування загибелі Гонгадзе не йде, а всі намагання "почати справу з чистого листа" викликані намаганням затягнути справу.
"Розслідування не йде. Тобто я, від моменту призначення генеральним прокурором України Геннадія Васильєва, практично не маю жодної інформації про хід розслідування. Почула із засобів масової інформації, що генеральний прокурор починає розслідування з чистого листа, - і мені це абсолютно незрозуміло.
Я не розумію, чому кожен новий генеральний прокурор повинен заперечувати дії і наробки попереднього. Для мене це – однозначно бажання закрити справу, замовчати справу, бажання протягнути це до того моменту, коли і суспільство, і ми всі просто втомимося і забудемо про цю проблему. Я думаю, що ці надії влади є примарні, принаймні – щодо мене," - каже Мирослава Гонгадзе.
Пані Мирослава вважає близькими ступені небезпечності роботи журналістів в Іраку та в Україні: "Я буквально позавчора повернулася з Варшави, і там був конгрес Міжнародного інституту преси. Двоє польських журналістів загинули в Іраку минулого тижня. І я сказала аудиторії: ось ці двоє людей, загинули на формальній війні. В Україні і в колишніх пост-радянських республіках також ведеться війна, але війна – таємна. Війна між журналістами і владою.
Однозначно, що професія журналіста стала дуже небезпечною. Що це – люди, які практично в перших рядах на полі бою за інформацію, за правду, яку вони повинні нести суспільству. І я вважаю, що кожен журналіст, який взяв на себе цю відповідальність і цю професію, має бути відповідальним перед суспільством."
BBC
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ