Депутати збираються законодавчо закрiпити перелiк спецiальних користувачiв радiочастот в Українiinterfax
За законопроект, внесений народними депутатами України Юрiєм Луценком, Валерiєм Пустовойтенком i Олександром Зiнченком, проголосувало 295 народних депутатiв iз 416, зареєстрованих у залi.
Законопроект спрямований на вдосконалення механiзму правового регулювання вiдносин у галузi користування радiочастотного ресурсу України i пропонує змiнити визначення термiнiв, що застосовуються в законi. Зокрема, термiн "радiослужба" передбачається застосовувати в законi тiльки стосовно тих радiослужб, якi визначенi регламентом радiозв'язку.
Крiм того, законопроект установлює перелiк спецiальних користувачiв радiочастот, до яких належать пiдроздiли Мiнiстерства оборони, Служби безпеки, Мiнiстерства внутрiшнiх справ, Мiнiстерства з надзвичайних ситуацiй України, дiяльнiсть яких пов'язана з використанням радiоелектронних засобiв.
Законопроект також пропонує врегулювати питання вiдповiдальностi користувачiв радiочастот. Згiдно з його положеннями, установлюється вiдповiдальнiсть за невчасне внесення до бюджету належної суми збору за використання радiочастот у виглядi пенi, розмiр i порядок оплати якої запропоновано визначити згiдно з чинним законодавством.
Згiдно iз законопроектом, загальна полiтика i законодавче забезпечення радiочастотного ресурсу України визначається Верховною Радою. Органом регулювання в галузi використання радiочастотного ресурсу є Нацiональна комiсiя з питань регулювання зв'язку, до компетенцiї якої, зокрема, вiдноситься видача дозволiв на використання радiочастотного ресурсу, розподiл радiочастот, розробка i подача на затвердження уряду розмiрiв оплати на видачу дозволу на використання радiочастотного ресурсу i розмiру ставок оплати за його використання. Крiм того, до компетенцiї Нацiональної комiсiї входить координацiя i контроль над здiйсненням державного нагляду за використанням радiочастотного ресурсу України, застосування санкцiй.
Законопроект також пропонує надати центральному органу виконавчої влади з питань зв'язку низку повноважень у галузi управлiння радiочастотними ресурсами – зокрема, координувати реалiзацiю державної політики в галузi радiочастотного ресурсу; встановлювати стандарти з його використання; виконувати обов'язки адмiнiстрацiї зв'язку i радiочастот України у зв'язку з її членством у Мiжнародному союзi електрозв'язку; представляти iнтереси держави в iнших мiжнародних органiзацiях з питань управлiння i використання радiочастотного ресурсу; брати участь у розробцi проектiв мiжнародних договорiв України, пов'язаних з управлiнням i використанням радiочастотного ресурсу.
Законопроектом також регулюється дiяльнiсть iнших державних установ i органiзацiй у галузi радiозв'язку, зокрема, Державної iнспекцiї радiозв'язку, Державного пiдприємства "Український державний центр радiочастот", який, серед iншого, повинен реєструвати радiочастотнi присвоєння.
interfax
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ