Проект Закону про внесення змін до Цивільного кодексу направили на повторне перше читання"Детектор медіа"
Обгрунтовуючи необхідність внесення змін до цих кодексів, Микола Томенко, Голова Комітету ВР з питань свободи слова та інформації, зокрема, нагадав, що деякі статті ЦК значною мірою обмежують та створюють двохзначну ситуацію в частині доступу громадян і журналістів до інформації. Найперше йдеться про ст. 277 (що звучить так: "Негативна інформація, поширена про особу, є недостовірною") та ст.302 ЦК ("Інформація, яка подається посадовою службовою особою при виконанні нею службових обов'язків, є достовірною").За його словами, суди розглядають вже три позови чиновників місцевої влади на основі статті 277, які вважають, що "критичний матеріал, скажімо, про мера - це негативна інформація".
"Фактично, посадова особа згідно нової редакції Цивільного кодексу, - сказав Микола Томенко, - отримує презумпцію невинуватості по наданні будь-якої інформації. От, скажімо, ми днями з вами розглядали трагедію, яка трапилася в Новобогданівці Запорізької області. От я взяв витяг із засобів масової інформації. Що сказав віце-прем'єр України Андрій Клюєв, що сказав міністр надзвичайних ситуацій Григорій Рева, і що сказав міністр оборони Євген Марчук. Всі вони навели різні цифри збитків, які були нанесені цієї трагедією. Якщо виходить із діючого Цивільного кодексу, ми не можемо опротестовувати ці цифри, бо вся інформація достовірна, хоча всі три цифри різні".
Однак, співдоповідач по законопроекту Віктор Мусіяка, голова підкомітету Комітету з питань правової політики, зауважив, що лише ці дві статті у новій редакції сформульовані досконально. Решта (законопроект стосується 11 статей ЦК) потребує доопрацювання. "Є цілий ряд положень, які ми вважаємо, що неприйнятними. – сказав Віктор Мусіяка. - Це - положення, які можуть зменшити, знизити рівень правового захисту конституційних прав громадян там, де мова йде, наприклад, про використання імені особи, яка знаходиться під слідством або заарештована тощо". Згідно висновку правового комітету, проект закону може і повинен бути прийнятий в першому читанні, і доопрацьований в подальшому, оскільки недолугість деяких норм ЦК "можуть мати значення під час виборчої кампанії", зауважив Віктор Мусіяка.
Законопроект 260 голосами "за" було направлено на повторне перше читання.
Інф. "Детектор медіа"
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ