Ющенко з Балогою переконуватимуть Кучму, щоб той підтримав рішення ВР щодо Мукачева"Детектор медіа"
Виступаючи в парламенті під час слухань, генеральний прокурор України Геннадій Васильєв заявив, що оголошені результати виборів відповідають волевиявленню мукачівців, а надані представниками „Нашої України” протоколи дільничних комісій є фальшивими. За його словами, 25 із 33 наданих Віктором Балогою протоколів визнані в суді недійсними, а 49 членів дільничних комісій висловили сумніви в автентичності своїх підписів на протоколах.
Представник тимчасової парламентської комісії щодо подій у Мукачевому Анатолій Матвієнко зазначив, що „навіть представники МВС намагалися говорити брехню”, й звинуватив главу адміністрації президента Віктора Медведчука в організації фальсифікації підсумків виборів. За його словами, фальсифікація відбувалася на шляху від дільничних комісій до територіальної й відбувалося методом віднімання сотень голосів у Віктора Балоги й додавання їх до результатів Ернеста Нусера. Він навів приклад дільниці № 4, де, відповідно до протоколів, участь у виборах узяли 1739 осіб, а за Нусера було подано 2479 голосів. Депутат також заявив, що викрадення бюлетенів прикривалося міліцією. Матвієнко вважає, що "вибори в Мукачевому стали для режиму репетицією президентських виборів робилися не для узгодження кандидатури єдиного кандидата від влади. Медведчук хотів показати і президенту, і прем'єру, що тільки я можу забезпечити вашу перемогу на виборах”.
Заступник голови СБУ Ігор Дріжчаний заявив, що його організація не порушувала кримінальних справ стосовно подій у Мукачевому, оскільки загрози національній безпеці в цих подіях не існує. За його словами, „у місті концентрувалися групи підтримки” як Нусера, так і Балоги, що були привезені з-поза меж Мукачевого.
Віктор Ющенко назвав ухвалення постанови ВР „маленькою перемогою”. Він має намір піти до Леоніда Кучми разом із Віктором Балогою, щоб схилити президента прислухатися до постанови ВР. У той же час представник СДПУ(о) Ігор Шурма назвав парламентську постанову „політичним рішенням”, а інший депутат із тієї ж фракції Нестор Шуфрич кваліфікував її як „зведення політичних рахунків”.
"Детектор медіа"
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ