Ющенко з Балогою переконуватимуть Кучму, щоб той підтримав рішення ВР щодо Мукачева"Детектор медіа"

12 Травня 2004
0
462
12 Травня 2004
17:58

Ющенко з Балогою переконуватимуть Кучму, щоб той підтримав рішення ВР щодо Мукачева"Детектор медіа"

0
462
Ющенко з Балогою переконуватимуть Кучму, щоб той підтримав рішення ВР щодо Мукачева"Детектор медіа"
Заслухавши інформацію про події в Мукачевому, що розгорнулися з приводу виборів міського голови, Верховна Рада України ухвалила 12 травня постанову, що рекомендує президентові України звільнити з посади голову обласної державної адміністрації Закарпатської області Івана Різака та дати оцінку дестабілізуючим діям окремих представників адміністрації президента. За постанову проголосували 238 депутатів, серед яких, окрім фракцій „Нашої України”, БЮТ, СПУ та КПУ були 4 депутатів із „Регіонів України”, 13 депутатів „Центру”, 1 представник „Демініціатив”, 1 член фракції АПУ, 11 депутатів з НДП та 10 позафракційних. Також постанова рекомендує міністрові внутрішніх справ звільнити керівників закарпатської міліції і звертається до Генпрокурора з проханням внести протест на рішення Мукачівського тервиборчкому та порушити кримінальну справу за фактом фальсифікації результатів виборів. Президентові України запропоновано дати правову оцінку подіям у Мукачевому. Верховна Рада не підтримала пропозицію про звільнення Віктора Медведчука з посади глави АП – ця пропозиція набрала 212 голосів замість 226 потрібних. Верховна Рада ще раз заслухає силовиків за результатами розслідування 1 червня.

Виступаючи в парламенті під час слухань, генеральний прокурор України Геннадій Васильєв заявив, що оголошені результати виборів відповідають волевиявленню мукачівців, а надані представниками „Нашої України” протоколи дільничних комісій є фальшивими. За його словами, 25 із 33 наданих Віктором Балогою протоколів визнані в суді недійсними, а 49 членів дільничних комісій висловили сумніви в автентичності своїх підписів на протоколах.

Представник тимчасової парламентської комісії щодо подій у Мукачевому Анатолій Матвієнко зазначив, що „навіть представники МВС намагалися говорити брехню”, й звинуватив главу адміністрації президента Віктора Медведчука в організації фальсифікації підсумків виборів. За його словами, фальсифікація відбувалася на шляху від дільничних комісій до територіальної й відбувалося методом віднімання сотень голосів у Віктора Балоги й додавання їх до результатів Ернеста Нусера. Він навів приклад дільниці № 4, де, відповідно до протоколів, участь у виборах узяли 1739 осіб, а за Нусера було подано 2479 голосів. Депутат також заявив, що викрадення бюлетенів прикривалося міліцією. Матвієнко вважає, що "вибори в Мукачевому стали для режиму репетицією президентських виборів робилися не для узгодження кандидатури єдиного кандидата від влади. Медведчук хотів показати і президенту, і прем'єру, що тільки я можу забезпечити вашу перемогу на виборах”.

Заступник голови СБУ Ігор Дріжчаний заявив, що його організація не порушувала кримінальних справ стосовно подій у Мукачевому, оскільки загрози національній безпеці в цих подіях не існує. За його словами, „у місті концентрувалися групи підтримки” як Нусера, так і Балоги, що були привезені з-поза меж Мукачевого.

Віктор Ющенко назвав ухвалення постанови ВР „маленькою перемогою”. Він має намір піти до Леоніда Кучми разом із Віктором Балогою, щоб схилити президента прислухатися до постанови ВР. У той же час представник СДПУ(о) Ігор Шурма назвав парламентську постанову „політичним рішенням”, а інший депутат із тієї ж фракції Нестор Шуфрич кваліфікував її як „зведення політичних рахунків”.

"Детектор медіа"
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
462
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду