Російська влада зробила все можливе, щоб не допустити в Беслан журналістів Політковську і Бабицького – "Le Monde"УНІАН
Про це повідомила 4 вересня електронна версія французької газети "Le Monde".
За повідомленням газети, "ще 2 вересня, ці двоє журналістів, обізнані з історією чеченського конфлікту, вирішили прибути на місце подій для того, щоб запропонувати себе в ролі посередників у переговорах з терористами, що захопили близько 1200 дітей, учителів та батьків".
А.ПОЛІТКОВСЬКА спочатку намагалася відлетіти тим же літаком, яким вирушав у Беслан лікар Леонід РОШАЛЬ, відомий педіатр та учасник переговорів з терористами під час захоплення заручників на виставі мюзиклу "Норд-Ост" у Москві. Проте, їй не дозволили пройти на цей літак. Лише з третьої спроби журналістці вдалося сісти в літак, що відправляється до Ростова, проте, випивши чаю на борту лайнера, А.ПОЛІТКОВСЬКА відчула себе зле. У лікарні Ростова лікарі констатували гостру кишкову інфекцію і журналістка була змушена повернутися до Москви.
"Що сталося? Хвороба чи отруєння? Таємниця залишається", - пише газета.
Цього ж дня, 2 вересня, за даними "Le Monde", зібрався вилетіти в Беслан і відомий журналіст радіо "Свобода" Андрій БАБИЦЬКИЙ.
Газета зазначає, що А.БАБИЦЬКИЙ – один з небагатьох журналістів, який залишився у 2000 році в Грозному після того, як туди ввійшли бойовики, і "пережив увесь жах безперервного обстрілу федеральних військ". Тоді після звільнення міста від бойовиків А.БАБИЦЬКИЙ був заарештований російськими військами і згодом обміняний як "чеченський бандит" на російських солдатів.
"Цього 2 вересня Андрій швидко зрозумів, що не може летіти", - продовжує газета.
Спочатку службовець аеропорту повідомив А.БАБИЦЬКОМУ, що в його сумці, мабуть, знаходяться вибухонебезпечні речовини і попросив пройти на додатковий огляд. Коли ж ніяких вибухонебезпечних речовин у сумці не виявилося, журналіста відпустили, проте вже через кілька кроків він був зупинений двома молодими людьми в штатському, які відконвоювали його в найближче відділення міліції, де звинуватили журналіста в хуліганстві.
"Отже, з різних причин жоден з двох журналістів не зміг дістатися до Беслана. Очевидно, не тільки їхні ЗМІ були небажані, але й їх особиста присутність на місці захоплення заручників виключалася. Безперечно, російська влада, яка вже вирішила штурмувати школу – про що свідчить велика концентрація сил і військової техніки навколо школи цього дня – не хотіла бути обмеженою присутністю цих небажаних персон, які виношували ідею продовження переговорів", - резюмує газета.
UNIAN
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ