ЄС запровадить систему збереження телефонних розмов та даних в Інтернеті?imi

5 Травня 2004
0
485
5 Травня 2004
12:25

ЄС запровадить систему збереження телефонних розмов та даних в Інтернеті?imi

0
485
ЄС запровадить систему збереження телефонних розмов та даних в Інтернеті?imi
Уряди Франції, Ірландії, Швеції та Великобританії подали проект Рамкового рішення Європейського Союзу, яке у разі прийняття, зобов’яже зберігати дані усіх телекомунікаційних мереж від одного до трьох років або довше, що визначатиметься кожним членом ЄС. Проект був підтриманий на Самміті ЄС цього року.

За цим проектом дані повинні зберігатися від 12 до 36 місяців і уряди кожної країни можуть продовжувати цей термін. Зберігатимуться дані не тільки з трафіку („traffic data”), але данні про адресатів („location data”). До того ж розширено у порівнянні з попереднім проектом кількість злочинів, які можуть стати підставою для проведення таких заходів. Перелік підстав для здійснення моніторингу розширено від конкретного розслідування та переслідування до „попередження та виявлення” злочинів.

Цікавим є факт, що ці пропозиції надійшли не від служб національної безпеки чи спецслужб цих країн, а від національних органів по боротьбі зі злочинністю. Минулий проект цього рішення викликав різку реакцію. Комісар ЄС зі зберігання даних видав заяву, в якій визначив цей план, як „непропорційне втручання у фундаментальні права, гарантовані кожному статтею 8 Європейської Конвенції з захисту прав людини та основних свобод та підкріплені практикою Європейського суду з прав людини”.

Міжнародна ж організація Privacy International у своєму юридичному висновку погодилося, що „режим зберігання даних, що запроваджується даним проектом і зараз виникає у різних формах у країнах, що є членами ЄС, є незаконним”. Коаліція груп громадянського суспільства закликала Європейський Парламент виступити проти зберігання даних та „виступити на захист найбільш фундаментальних цінностей демократичного суспільства: право на приватність, свобода вираження поглядів та презумпції невинуватості”.

Також слід зазначити, що даний проект призведе до значних витрат телекомунікаційних компаній. Найбільші комерційні асоціації вже висловили свою стурбованість з приводу запровадження плану щодо збереження даних. Коаліція, що включає Міжнародну Раду Торгівлі (ICC), Союз Промисловців та Конфедерації Робітників Європи (UNICE), Європейська Асоціація Інформаційної, Комунікаційної Індустрії та Користувачів електроніки (EICTA), а також Міжнародна група користувачів телекомунікацій (INTUG) минулого року заявили: „зберігання даних є нав’язливим заходом, що може бути застосований виключно тоді, коли інші менш нав’язуванні альтернативи, такі як Європейський режим консервації даних, будуть апробовані та буде доведена їхня неефективність.”

imi
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
485
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду