Україна з "частково вільної" стала "невільною" щодо ситуації зі ЗМІpravda.com.ua

30 Квітня 2004
0
427
30 Квітня 2004
19:01

Україна з "частково вільної" стала "невільною" щодо ситуації зі ЗМІpravda.com.ua

0
427
Україна з "частково вільної" стала "невільною" щодо ситуації зі ЗМІpravda.com.ua
Неурядова організація "Freedom House" перевела Україну з категорії "частково вільних" держав до категорії "невільних" щодо ситуації зі ЗМІ.

У четвер "Freedom House" опублікувала черговий звіт із рейтингом стану свободи слова практично в усіх країнах світу. У звіті відзначається, що посилення утисків українських мас-медіа пов'язане з наближенням президентських виборів.

У черговій щорічній доповіді про стан свободи слова у світі всі країні були розподілені на три групи. Якщо у минулому році Україна належала до другої категорії "частково вільних" держав, то цього року вона потрапила до найменш престижної, під назвою "невільні країни".

Перелік втрат позицій на цьому не завершується – "Freedom House" також констатує, що у 2004 році стан свободи слова в Україні став гіршим, ніж у Росії.

У звіті також проводиться паралель між Україною та Білоруссю, із застереженням, що за рівнем свободи преси Мінськ поступається Києву. Відчутне посилення наступів на свободу слова в Україні експерти пов'язують із початком передвиборної президентської кампанії.

Офіційна влада відкидає критику західних інституцій, називаючи її приводом для тиску на Україну. Попри те, що адміністрацію президента вважають найпотужнішим цензором усіх ЗМІ, Леонід Кучма заявляє, що не має ніяких можливостей впливу на їхню політику.

За його словами, майже 100 відсотків українських мас-медіа перебуває у приватній власності, тому вся відповідальність за об'єктивність несе не влада, а їхні господарі.

pravda.com.ua
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
427
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду