Скандальну реформу ЗМІ в Італії схваленоimi

30 Квітня 2004
0
522
30 Квітня 2004
13:29

Скандальну реформу ЗМІ в Італії схваленоimi

0
522
Скандальну реформу ЗМІ в Італії схваленоimi
П’ять разів італійський парламент відхиляв новий законопроект зі сфери мас-медіа, але на шостий раз його було прийнято. Залишається лише поставити під ним підпис президента країни Карло Азельо Кьямпі. Раніше президент наклав вето на закон, наголошуючи, що він створюватиме умови для монополій в мас-медіа. Але до закону внесли деякі поправки, а президент не має права накладати вето двічі. Суть закону, між тим, фактично не змінилась і викликала хвилі незадоволення не лише серед громадян Італії а й цілої Європи.

Опоненти медіа-магната кажуть, що ця реформа ще більше зміцнить контроль Берлусконі над ЗМІ, тепер він володітиме 90% телебачення Італії, та зможе придбати газети та радіостанції, повідомляє BBC. Зараз мільярдер має три приватних телеканала, акції в рекламному бізнесі. Та з новим законом, він не знатиме практично ніяких обмежень. З різноманітністю оцінок та поглядів в ЗМІ буде покінчено. Всі ЗМІ висловлюватимуть лише одну позицію, позицію Берлусконі, -- кажуть ті, хто не задоволений новою реформою.

Що стосується самого законопроекту, то до нього були внесені поправки, які передбачають, що антимонопольний поріг має бути знижений з 32 до 26 мільярдів євро, повідомляє сьогодні французька газета “Le Figaro”. Проте поріг все одно буде вищий, ніж він був до прийняття закону. І хоча міністр зв’язку Мауріціо Гаспаррі каже, що закон “відкриває шлях телебаченню майбутнього”, опозиція запевнює, що насправді закон дає “зелене світло” монополістам.

Головний результат змін в законодавстві у сфері ЗМІ в Італії – підвищення антимонопольного порогу в сфері комунікацій. Віднині одна особа може тримати в своїх руках до 20% від загальних ресурсів. Досі один власник міг тримати 30% лише з прибутку з реклами. Тепер великі фінансові групи, такі як Медіа-сет та Мондадорі (обидві контролюються Фінінвестом, що належить Берлусконі) матимуть маржу в 2 мільярди євро.

Реформа дає можливість часткової приватизації державного телебачення, наприклад каналу RAI та вносить зміни до складу адміністративної ради, з п’яти обов’язкових членів до дев’яти. Реформа змінює юридичну базу TNT (цифрового телебачення), знявши заборон телекомпанії володіти більш ніж двома телеканалами. Зараз межа підвищена до максимум трьох телеканалів “в одні руки”. Починаючи з 2010, закон дозволятиме перехрещене володіння в ЗМІ, тобто телекомпанія зможе придбати собі газети та радіокомпанії.

imi
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
522
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду