"Фрiдом хаус" вважає, що в 2003 погіршилася ситуація зі свободою преси у світіInterfax

29 Квітня 2004
0
532
29 Квітня 2004
13:12

"Фрiдом хаус" вважає, що в 2003 погіршилася ситуація зі свободою преси у світіInterfax

0
532
"Фрiдом хаус" вважає, що в 2003 погіршилася ситуація зі свободою преси  у світіInterfax
Американська органiзацiя "Фрiдом хаус" констатувала погiршення ситуацiї у сферi забезпечення свободи преси у свiтi у 2003 роцi, причому, за її оцiнкою, ця тенденцiя має мiсце другий рiк поспiль.

Виконавчий директор "Фрiдом хауса" Дженнiфер Уїндзор заявила, що "все менше людей у своїх країнах мають доступ до iнформацiї, вiльної вiд усякої цензури".

У доповiдi "Фрiдом хаус" проаналiзовано становище зi свободою у друкованих, аудiовiзуальних ЗМI та iнтернет-виданнях. При цьому органiзацiя дiлить усi країни на три категорiї: з вiльною, частково вiльною i скованою пресою.

Україна згадується в доповiдi нарiвнi з Алжиром, Камеруном i Тунiсом у контекстi майбутньої виборчої кампанiї. На думку "Фрiдом хауса", наступ на свободу преси в цих країнах ведеться, передусiм, шляхом судового тиску i переслiдування.

У доповiдi розглянуто становище в 193 країнах. За оцiнкою "Фрiдом хаус", у 73 з них, де живе 17% населення Землi, свобода преси дотримується, у 49 (40% жителiв планети) дiє частково вiльна преса, у 71 державi з 43% населення вiльнi ЗМI вiдсутнi.

Торiк, на думку органiзацiї, вiдступ у цiй областi стався в 10 країнах – Болiвiї, Болгарiї, Кабо-Верде, Габонi, Гватемалi, Гвiнеї-Бiсау, Iталiї, Молдовi, Марокко й на Фiлiппiнах, тодi як у Кенiї та Сьєрра-Леоне спостерiгався прогрес.

Згiдно з доповiддю, в Iталiї голова Ради мiнiстрiв Сiльвiо Берлусконi "вдався до надання неналежного впливу на державну телекомпанiю РАI".

За оцiнкою органiзацiї, у Росiї, яку в 2002 роцi було вiднесено до третьої категорiї країн, становище зi свободою преси знову погiршилося. У документi стверджується, що в 2003 роцi в Росiї мав мiсце "майже тотальний контроль над аудiовiзуальними ЗМI", причому влада використовувала "закони i фiнансовий тиск, щоб обмежити критичне висвiтлення подiй, зокрема, таких делiкатних тем, як вiйна у Чечнi".

З 27-ми країн Центральної i Схiдної Європи, а також колишнього СРСР, вiсiм, на думку "Фрiдом хауса", вважаються вiльними у планi ставлення до ЗМI, 8 – частково вiльними, 11 – не вiльними.

Interfax
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
532
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду