КС не давав висновку щодо рішення Нацради про ліцензування ТРКimi

28 Квітня 2004
909
28 Квітня 2004
17:59

КС не давав висновку щодо рішення Нацради про ліцензування ТРКimi

909
КС не давав висновку щодо рішення Нацради про ліцензування ТРКimi
Конституційний суд України не давав висновку щодо рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення про нові умови ліцензування ТРК. Про це сьогодні у розмові з корреспондентом ІМІ повідомив керівник прес-служби КС Володимир Шляпошников.

Під час нещодавної зустрічі Володимира Путіна з Леонідом Кучмою у Криму, останній назвав вішення Нацради неконституційним, а сьогодіні на зустрічі з журналістами повідомив, що в нього є юридичний висновок про те, що рішення Нацради суперечить конституції.

Нагадаємо, що 14 квітня цього року Нацрада прийняла рішення щодо нових умов ліцензування теле- та радіоканалів. Відповідно до нових правил у загальному порядку ліцензуватимуться тільки ті ТРК, у заяві яких зазначено, що вони мовитимуть українською. Інші заяви будуть розглядатися індивідуально.

Сьогодні ж, за інформацією Української народної партії, Нацрада розглянула питання про можливість відкласти до кінця року термін запровадження прийнятих нею 14 квітня. “Рекомендацій щодо визначення мови програм і передач у програмних концепціях телерадіоорганізацій, які ведуть мовлення на території України або претендують на отримання ліцензії”. Рішення з цього приводу не прийнято.

Заступник голови Національної ради Віталій Шевченко вважає, що розгляд цього питання був спровокований “тиском лінивих телерадіокомпаній, які, замість виробництва власних програм, віддають перевагу дешевим зарубіжним програмам і шкодують коштів на адаптацію їх відповідно до потреб українського глядача і слухача”. До того ж, на думку Віталія Шевченка, вони обрали для цього “неприйнятний і незаконний спосіб”. Адже “Рекомендації” захищають мовно-етнічні права національних меншин, і якби дію цього документу призупинили, то, на його думку, “цим рішенням Нацрада розтоптала б інтереси угорців, поляків, румунів, кримських татар та ще представників близько десяти інших народів, які проживають в Україні і перебувають під захистом Європейської хартії регіональних мов або мов меншин”.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
909
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду