"Інтерньюз" провів семінар для юристів щодо застосування статті 10 Європейської конвенції з прав людини"Детектор медіа"

28 Квітня 2004
0
609
28 Квітня 2004
17:36

"Інтерньюз" провів семінар для юристів щодо застосування статті 10 Європейської конвенції з прав людини"Детектор медіа"

0
609
"Інтерньюз" провів семінар для юристів щодо застосування статті 10 Європейської конвенції з прав людини"Детектор медіа"
Учора у Києві у межах спільної програми Європейської Комісії та Ради Європи розпочав свою роботу дводенний семінар „Європейські стандарти свободи слова. Стаття 10 Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод”.

Учасниками семінару є юристи, які займаються питаннями захисту свободи слова або працюють у ЗМІ, частина юристів, що працюють в органах державної влади і відповідають за питання регулювання діяльності ЗМІ, займаються аналізом законопроектів з цих питань. „Основною метою його є навчання та передача знань про Європейську Конвенцію з захисту прав людини та про практику і рішення Європейського Суду по статті 10, яка регламентує захист свободи слова, - говорить юрист "Інтерньюз Нетворк" Тарас Шевченко. - Для того, щоб українські юристи були більш обізнаними, краще могли відстоювати захист прав журналістів, знали в який спосіб вони можуть звернутись до Європейського Суду і в який спосіб цей суд вирішує ті чи інші питання".

„Хотя Конвенция о защите основных свобод ратифицирована Украиной в 1997 году, - говорит Тетяна Кириченко, юрист, представник Інституту Масової Інформації. -

Исходя из конституционного принципа Украины, она таким образом становится частью национального законодательства Украины и при рассмотрении судами споров возможна оценка в соответствии норм этой Конвенции. В Украине в порядке эксперимента только три суда (Старокиевский райсуд Киева, Николаевский Апелляционный Суд и ещё один Суд Львовской области) применяют при рассмотрении споров положения Конвенции, её протоколов и используют практику Европейского Суда".

Учасники семінару доволі жваво обговорювали та аналізували проблеми імплементації та більш широкого застосування норм Конвенції в українській судочинній практиці. Зокрема, наголошувалось на деяких труднощах, що обумовлені відмінностями між Страсбурзьким прецедентним правом та вітчизняним, що побудоване за принципами римсько-германського (континентального) права. Проте, на думку експертів, ці труднощі є часто-густо надуманими і вони слугують псевдо причиною для бездіяльності деяких судових установ. Було акцентовано увагу на важливості для України саме прецедентного права, особливо в умовах законодавчого „парламентського свавілля”.

Аналізуючи різноманітні форми обмежень та заборон з боку держави, учасники, що представляли західноєвропейські інституції, наголошували на обов’язковому дотриманні принципу „нагальної суспільної потреби”. Тобто, будь-яка обмежувальна санкція з боку держави має чітко ґрунтуватись на цьому принципі. Також, важливим є питання пропорційності. А саме, чи є обмеження (санкція) пропорційною меті регулювання. Іншими словами, необхідно, що був зв’язок між накладанням тієї чи іншої санкції та тим, що є власне об’єктом захисту. Будь-яка державна санкція має бути суспільно-необхідною.

Впродовж роботи семінару неодноразово порушувалось питання захисту суспільної моралі.

Сьогодні семінар завершив свою роботу.

Інф. "Детектор медіа"
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
609
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду