Литвин вважає, що головне - унезалежнити ЗМІ від впливу олігархівpravda.com.ua
Про це заявив заявив голова Верховної Ради Володимир Литвин під час відвідання головного офісу газети "Гельсінкін Саномат" в рамках офіційного візиту до Фінляндської Республіки, повідомляє інформуправління Верховної Ради.
За словами Литвина, в українському суспільстві, яке знаходиться на перехідному етапі від тоталітарної системи до демократії, роль ЗМІ надзвичайно велика.
"Люди у нас привчені вірити друкованому і мовленому слову, тому йде шалена боротьба за вплив на ЗМІ, в кінцевому підсумку, - за громадську думку", - сказав він.
Керівник українського парламенту наголосив, що одне з найголовніших завдань - зробити ЗМІ незалежними від певних фінансових, політичних і олігархічних груп.
Литвин зазначив, що парламент намагається вирішити цю проблему шляхом ухвалення відповідних законодавчих актів, одним з яких є закон про Громадське телебачення. На його переконання, інституції громадянського суспільства разом з незалежними ЗМІ є "потужною силою для забезпечення свободи слова і утвердження демократії в Україні".
За словами Литвина, зараз зростають вплив і роль ЗМІ. Він підкреслив, що зараз Україна фактично "вступила в президентську кампанію", і тому є вкрай важливим забезпечення вільного функціонування видань.
Литвин повідомив, що парламент прийняв рішення щодо заборони податкових перевірок ЗМІ під час виборчої кампанії і зазначив, що позицію Верховної Ради підтвердив Президент України Леонід Кучма відповідним Указом.
Разом з цим, голова Верховної Ради зазначив, що в Україні існує "і проблема відповідальності журналістів".
Підсумовуючи, Литвин сказав, що українські ЗМІ "переживають епоху ренесансу", і журналісти є активними учасниками суспільно-політичних процесів.
Литвин також переконаний в необхідності виконання ще одного важливого завдання – "навчити людей самостійно робити висновки з великої кількості інформації, яку вони отримують". За його словами, без цього неможливо формування відповідального громадянина, демократії і ринкової системи.
pravda.com.ua
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ