Литвин вважає, що головне - унезалежнити ЗМІ від впливу олігархівpravda.com.ua

28 Квітня 2004
0
475
28 Квітня 2004
15:59

Литвин вважає, що головне - унезалежнити ЗМІ від впливу олігархівpravda.com.ua

0
475
Литвин вважає, що головне - унезалежнити ЗМІ від впливу олігархівpravda.com.ua
Для України "має критично важливе значення забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації".

Про це заявив заявив голова Верховної Ради Володимир Литвин під час відвідання головного офісу газети "Гельсінкін Саномат" в рамках офіційного візиту до Фінляндської Республіки, повідомляє інформуправління Верховної Ради.

За словами Литвина, в українському суспільстві, яке знаходиться на перехідному етапі від тоталітарної системи до демократії, роль ЗМІ надзвичайно велика.

"Люди у нас привчені вірити друкованому і мовленому слову, тому йде шалена боротьба за вплив на ЗМІ, в кінцевому підсумку, - за громадську думку", - сказав він.

Керівник українського парламенту наголосив, що одне з найголовніших завдань - зробити ЗМІ незалежними від певних фінансових, політичних і олігархічних груп.

Литвин зазначив, що парламент намагається вирішити цю проблему шляхом ухвалення відповідних законодавчих актів, одним з яких є закон про Громадське телебачення. На його переконання, інституції громадянського суспільства разом з незалежними ЗМІ є "потужною силою для забезпечення свободи слова і утвердження демократії в Україні".

За словами Литвина, зараз зростають вплив і роль ЗМІ. Він підкреслив, що зараз Україна фактично "вступила в президентську кампанію", і тому є вкрай важливим забезпечення вільного функціонування видань.

Литвин повідомив, що парламент прийняв рішення щодо заборони податкових перевірок ЗМІ під час виборчої кампанії і зазначив, що позицію Верховної Ради підтвердив Президент України Леонід Кучма відповідним Указом.

Разом з цим, голова Верховної Ради зазначив, що в Україні існує "і проблема відповідальності журналістів".

Підсумовуючи, Литвин сказав, що українські ЗМІ "переживають епоху ренесансу", і журналісти є активними учасниками суспільно-політичних процесів.

Литвин також переконаний в необхідності виконання ще одного важливого завдання – "навчити людей самостійно робити висновки з великої кількості інформації, яку вони отримують". За його словами, без цього неможливо формування відповідального громадянина, демократії і ринкової системи.

pravda.com.ua
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
475
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду