Соцопитування: у політичних передачах не з’являються різні точки зору dif.org.ua

26 Квітня 2004
0
495
26 Квітня 2004
18:18

Соцопитування: у політичних передачах не з’являються різні точки зору dif.org.ua

0
495
Соцопитування: у політичних передачах не з’являються різні точки зору dif.org.ua
Фонд “Демократичні ініціативи” і Центр “СОЦІС” подали дані проведеного ними загальноукраїнського опитування. Воно проводилося з 1 до 12 квітня 2004 року за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками й охоплює всі реґіони України. Було опитано 1200 респондентів. Похибка репрезентативності не перевищує 3%.

Питання і відповіді, які стосувалися ЗМІ:

1.Чи можете Ви сказати, що політичній реформі передувала широка громадська дискусія у засобах масової інформації? (Тільки одна відповідь)

Так, була аргументована дискусія, з представленням позицій прихильників і противників реформи 12.7

Дискусія була, але з представленням лише точок зору прихильників реформи 10.5

Дискусія була, але з представленням лише точок зору противників реформи2.0

Тема реформи постійно з’являлася у ЗМІ, але дискусії з конкретними аргументами “за” і “проти” не було взагалі18.3

Реформа замовчувалася у ЗМІ 11.8

Мене ці проблеми взагалі не цікавлять 24.6

Важко відповісти20.1

2.Як Ви вважаєте, чи часто на українських телеканалах у нових та суспільно-політичних передачах можна почути різні точки зору — позиції влади та опозиції?

Практично ніколи10.1

Досить рідко33.2

Досить часто23.3

Практично завжди5.0

Мене ці проблеми не цікавлять18.9

Важко відповісти9.6

3.А особисто Ви хотіли б знати різні точки зору на суспільно-політичні проблеми — як влади, так і опозиції?

Так, хотів би знати різні точки зору62.8

Мене цікавить лише точка зору влади з цих питань 2.6

Мене цікавить лише точка зору опозиційних до влади сил 2.3

Мене взагалі не цікавлять ці проблеми 24.5

Важко відповісти7.9

4.Які з українських телеканалів, на Вашу думку, дають найбільш упереджену, однобічну інформацію з суспільно-політичних питань? (Назвіть не більше трьох)

“1+1”13.5

ICTV1.9

“Новий канал”2.1

“Інтер”11.2

“Сімон”0.1

“УТ-2”2.5

“УТ-1”26.6

“СТБ”1.2

Місцеві телеканали2.5

“Україна”0.8

“12-й” канал0.1

“5-й” канал0.0

Не цікавлюсь/не дивлюсь1.1

Російські канали0.0

Інше1.2

Важко відповісти19.4

Таких каналів немає0.8

Всі26.9

Підсумки опитування, що стосуються ЗМІ:

•Серед соціальних інститутів у квітні 2004 року позитивний баланс довіри-недовіри мали лише церква (+32%) і засоби масової інформації Росії (+5%). Майже врівноважені довіра та недовіра у ставленні до засобів масової інформації України (+2%) та Збройних сил України (+1%). Найгірший баланс довіри-недовіри в органів центральної влади: Верховної Ради України (–45%), Президента України (–42%), Уряду України (–35%) та у міліції (–41%). Далі за рівнем негативу йдуть: суд (–28%), прокуратура (–26%), місцеві ради (–24%), місцеві держадміністрації (–24%), профспілки (–22%), західні засоби масової інформації (–6%), Служба безпеки України (–5%). У порівнянні з березнем істотно погіршився баланс довіри-недовіри до міліції (на 7%), натомість поліпшився баланс довіри-недовіри до російських засобів масової інформації (на 9%), західних засобів масової інформації (на 4%) та до Уряду України (на 4%).

•Меншість населення України (13%) вважає, що політичній реформі передувала аргументована дискусія, з представленням позиції противників і прихильників реформи. На думку значної частини опитаних тема реформи постійно з’являлася у ЗМІ, але без аргументів “за” і “проти” (18%) або з представленням лише точок зору прихильників реформи (10.5%). Представлення у ЗМІ точок зору противників реформи зазначили лише 2% опитаних.

•Більшість населення (43%) вважає, що у політичних передачах досить рідко чи ніколи не з’являються різні точки зору — влади і опозиції. Вважає, що така різноманітність точок зору у політичних передачах з’являється досить часто чи завжди, істотно менше респондентів — 28%. Проте майже дві третини опитаних (63%) хотіли б особисто знати різні точки зору — як влади, так і опозиції. Однобічною точкою зору цікавиться дуже незначна населення: для 3% цікава лише точка зору влади і для 2% — лише опозиції.

•Як найбільш “упереджений” телеканал, що представляє однобічну інформації, був названий канал УТ-1 (27%), деяка частина опитаних назвали “1+1” (13.5%) та “Інтер” (11%), а 19% вважають, що всі українські телеканали є упередженими.

•Абсолютна більшість населення — (70%) не вірить, що під час виборів для усіх кандидатів будуть створені рівні можливості для агітації у засобах масової інформації, сподівається на це лише 16%.

dif.org.ua
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
495
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду