Іван Чиж провів нараду з гендиректорами ОДТРК

23 Квітня 2004
0
481
23 Квітня 2004
11:33

Іван Чиж провів нараду з гендиректорами ОДТРК

0
481
Іван Чиж провів нараду з гендиректорами ОДТРК
Учора голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України Іван Чиж провів нараду з генеральними директорами обласних і регіональних державних телерадіокомпаній.

Розпочинаючи нараду, голова Комітету Іван Чиж поінформував про зміст листа Б.Холода, Голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, надісланого до Комітету. У листі Борис Іванович, зокрема, просить, “самостійно співставити і проаналізувати дві програмні концепції, заявлені в конкурсах”, а також зазначив “з прикрістю маємо наголосити: державні телерадіокомпанії останнім часом часто втрачають порівняно з конкурентами саме через меншу досконалість своїх планів, прагнень і рівень діяльності”.

На думку І.Чижа, "сумнівними" є, принаймні, дві позиції у порівнянні Національною радою концепцій державної і недержавної телерадіоорганізацій. На думку Голови Національної ради, перша (державна) концепція поступається другій (недержавній) в обсягах виробництва власного і трансляції вітчизняного продукту. "Якщо підходити формально, то справді 24 години на добу вітчизняного, а тим більше власного мовлення більше, ніж відповідно 16 та 11,2 години", - зазначив голова Держкомтелерадіо.

"Не треба бути великим експертом, - продовжив він, - аби зрозуміти, що супровід музичних творів, який здійснюють ведучі комерційних FM-радіостанцій, підготувати простіше й дешевше, ніж повноформатну ґрунтовну передачу, наприклад, із культурологічної або політичної тематики, підготовкою яких займаються державні компанії. І вже зовсім складно визнати вітчизняним продуктом значну частину того, що цілодобово передає більшість комерційних радіостанцій. На цьому фоні перемога ТОВ „ТРО „Русское радио-Украина” над Харківською обласною державною телерадіокомпанією не виглядає переконливо".

Іван Чиж висловив здивування, що планова перевірка, яку Національна рада провела 14 жовтня 2003 року, засвідчила дотримання цією державною телерадіокомпанією ліцензійних умов та обсяг вітчизняного продукту на 95%. "Після нашого листа до Національної ради з проханням пояснити критерії визначення переможця остання розпочала ретельні перевірки програмного наповнення та відповідності діяльності ліцензійним умовам саме державних телерадіоорганізацій, - сказав Іван Чиж. - При цьому на порушення інших телерадіомовників увага не звертається".

Він також послався на публікацію в “Телекритиці”, у якій з посиланням на Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, йшлося про те, що навіть сам керівник радіостанції “Киевские ведомости” погодився із застереженнями Комітету щодо наявності у програмах цієї станції ознак пропаганди кримінальних цінностей.

"Виникає питання: чому позавідомчий контролюючий державний орган не приймає ніяких рішень щодо цього факту? – запитує голова Держкомтелерадіо. - Незадоволення Національної ради викликала також самовільна зміна програмної концепції деяких компаній. Це стосується Севастопольської РДТРК, Львівської, Кіровоградської ОДТРК та ДТРК “Крим”. Керівники цих компаній повинні дати мені вичерпні пояснення ситуації та їх бачення подолання недоліків, які дійсно мають місце у компаніях".

Борис Холод звернув увагу Держкомітету і на ігнорування державними телерадіокомпаніями участі у конкурсах, які оголошує Національна рада. У листі названі Чернівецька, Дніпропетровська, Одеська, Харківська, Рівненська та Київська державні компанії.

Іван Чиж звернувся до керівників цих ТРО з вимогою дати "чіткі й однозначні відповіді" з цього питання.

Одним із можливих шляхів покращення роботи державних телерадіокомпаній Комітет вважає виробництво спільного програмного продукту на кшталт циклової програми „Україна: день за днем”, зазначив Іван Чиж. За його словами, у департаменті телебачення та радіомовлення нині опрацьовується банк спільного програмного продукту усіх телерадіоорганізацій. Робота ще не завершена, але вже зараз очевидно, сказав він, що компанії могли б обмінюватися цими продуктами.

Аби така співпраця не сприймалася як суборенда каналів, що за словами Чижа, дасть підстави Нацраді "дорікати Комітетові у послабленні керованості державним телерадіоінформаційним ресурсом, а поборникам демократизації суспільства – порушувати питання про роздержавлення ЗМІ" ("навряд чи такий розвиток подій є бажаним для присутніх", зазначив І.Чиж). Держкомітет пропонує інший шлях розвитку: партнерство всередині системи. "Ви обмінюєтеся програмами, ми зараховуємо Вам виконання державного замовлення у повному обсязі, паралельно виходячи до Уряду з пропозицією під час коригування державного бюджету передбачити кошти у бік збільшення на виробництво і розповсюдження телерадіопрограм", - запропонував Голова Комітету.

Під час наради було заслухано доповіді генеральних директорів обласних (регіональних) державних телерадіокомпаній, у програмах яких Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення виявлені порушення ліцензійних умов, яким відмовлено у видачі ліцензії і про причини відмови та тих директорів, які самі відмовилися від участі у конкурсах на право використання каналів мовлення, повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.

Інф. "Детектор медіа"
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
481
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду