Президент України Кучма Л.Д. вважає, що українізація українського ТБ неконституційнаУП
"Це рішення не відповідає Конституції, воно має бути приведене у відповідність з діючою Конституцією. Я упевнений, що так воно і буде", - сказав він в інтерв'ю журналістам у Бахчисараї.
Як повідомлялося, 14 квітня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення ухвалила постанову про використання державної мови у сфері діяльності аудіовізуальних ЗМІ.
Нацрада зазначила, що необхідність ухвалення даного рішення обумовлена незадовільним виконанням значною кількістю вітчизняних телерадіоорганізацій (ТРО) законодавства й умов ліцензій з використання української мови.
Даним рішенням передбачено провести моніторинг вітчизняних ТРО на предмет виконання ними вимог і рекомендацій, що містяться в рішенні. Також передбачається створити постійно діючу робочу групу з питань застосування і нормативного використання державної мови у сфері діяльності аудіовізуальних ЗМІ.
Рішенням поставлена вимога про забезпечення мовлення цілком державною мовою для загальнонаціональних каналів. Нацрада буде враховувати тенденції зміни мовної політики в кожної окремої ТРО.
Місцеві ТРО мають можливість регулювати мовну ситуацію в ефірі на прохання громад нацменшин, що проживають у тому чи іншому регіоні, на підставі даних останнього перепису населення або шляхом внесення звертання до Нацради.
Нацрада готова врахувати побажання таких ТРО і внести відповідні зміни в ліцензії стосовно частки мовлення іншими мовами (у місцях компактного проживання нацменшин).
В електронних ЗМІ Нацрада передбачила поетапність врегулювання мовної ситуації. Дане рішення, насамперед, стосується ефірних вітчизняних ТРО. Створена робоча група. Нацрада обговорить шляхи виправлення мовної ситуації в кабельних мережах.
Затверджені в рішенні Нацради рекомендації з визначення мови програм і передач у програмних концепціях ТРО, що ведуть мовлення на території України або претендують на одержання ліцензій, є його складовою частиною.
Інтерфакс-Україна
УП
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ