Газета "Свобода" вимагає від Верховного Суду звільнити двох донецьких суддівimi
Нагадаємо, що 9 квітня 2004 року в Калінінському районному суді м. Донецька спеціального кореспондента „Свободи”, який висвітлював судовий процес, побили представники міліції.
У зверенні Олег Ляшко зазначив, що до журналіста застосовували фізичну силу протизаконно, оскільки він не порушував законів під час засідання. Зокрема автор згадує статтю 129 Конституції, за якою судові процеси є відкритими і портативною апаратурою під час їх можна користуватися без дозволу суду. Крім того Олег Ляшко звернувся до статті 17 Закону України “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів” де їх недоторканість прирівняна до недоторканості працівників правоохоронних органів.
Але головним пунктом скарги є неправомірність дій судді Олени Карпушової, яка, наказуючи застосувати фізичну силу до журналіста, особа якого вже встановлювалася у цій справі з занесенням анкетних даних до протоколу, не стала виносити з приводу застосування фізичної сили ніякої постанови, а обмежилася лише усними вказівками працівникам міліції. Проте, наголошено у заяві, не задокументовані вказівки газета та журналіст оскаржити не можуть.
У зв”язку з цим, сказано у заяві, такі люди, як О.Карпушова та В.Ушенко (голова Калінінського районного суду м. Донецька, що визнав правомірність дій судді) не мають права відправляти правосуддя, що є підставою для її звільнення з посади судді відповідно до статті 6 Закону України “Про статус суддів”.
Аргументуючи своє звернення до пана Маляренка, Олег Ляшко зазначає, що „оскільки головою кваліфікаційної комісії суддів місцевих і Апеляційного суду Донецької області є матір судді Карпушової, що фактично унеможливлює її притягнення до дисциплінарної відповідальності, просимо Вашого негайного втручання в ситуацію, що склалася. Насамперед, просимо прийняти керівника газети “Свобода” та журналіста Володимира Бойка та внести подання у Вищу раду юстиції щодо суддів О.Карпушової та В.Ушенка про звільнення їх з посад.” imi
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ