В Криму українською мовою виходить 1 примірник газети на 100 українців
Учасники круглого столу, в якому взяли участь і журналісти і громадські діячі Криму, прийшли до висновку, що органи влади автономії ігнорують завдання формування в Криму україномовного середовища, не ставлять завдання виховання кримчан в українському дусі, а фактично поглиблюють та продовжують русифікацію населення півострова. Учасники круглого столу звернулися до органів української і кримської влади з резолюцією, в якій відзначили відсутність у владних структур України й АРК належної уваги до розвитку в Криму україномовних ЗМІ, внаслідок чого вони переживають серйозні труднощі у своїй діяльності, що, на думку учасників круглого столу, негативно впливає на стабільність етнополітичної ситуації, на розвиток української мови в регіоні, на процеси задоволення прав українського населення в автономії.
Представники громадських організацій вітали рішення президії Верховної Ради АРК про створення україномовного додатка до парламентської газети "Кримские известия» "Кримський діалог". Однак учасники круглого столу стурбовані тим за останні 2 місяці вийшов лише один випуск цього видання, а також тим, що єдина в Криму україномовна суспільно-політична газета "Кримська світлиця" з початку року позбавлена фінансової підтримки з держбюджету, а також не включена й у перелік видань, що одержують фінансову підтримку з бюджету АРК.
Вони звернулися до Президента, Кабміну, Верховній раді України з проханням відновити державну підтримку "Кримської світлиці", надати їй організаційне і матеріальне сприяння в вирішенні проблем із приміщенням, телефонами, транспортом і кадрами. Учасники круглого столу звернулися до Верховної Ради і Ради міністрів АРК із проханням включити єдину в Криму україномовну дитячу газету "Джерельце" у перелік видань, що одержують фінансову допомогу з бюджету АРК, сприяти відкриттю при Таврійському національному університеті відділення журналістики Львівського державного університету для підготовки україномовних кадрів для кримських ЗМІ, а також забезпечити регулярний вихід "Кримського діалогу".
Крім цього, учасники круглого столу звернулися в Держкомітет по телебаченню і радіомовленню України, Національну телерадіокомпанію України, ДТРК "Крим" із проханням збільшити час україномовних теле- і радіопрограм на ДТРК "Крим", створити програму щоденних україномовних телевізійних новин, надати української редакції ДТРК "Крим" фінансову, матеріальну й організаційну допомогу для зміцнення її матеріально-технічної і кадрової бази.
Микола Семена, cпеціально для „Детектор медіа”, Сімферополь.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ