Володимир Литвин підтримує роздержавлення ЗМІ
В.Литвин уникнув у своїй доповіді конкретних прізвища, назв програм чи видань, зауваживши, що перед виступом у нього "зменшилося сміливості" і назви видань він замінив на "окремі", щоб не наражатися на відповідну критику".
За словами спікера українського парламенту, останнім часом він виключно орієнтується на публікації та оцінки ЗМІ і менше прислуховується до суджень політиків, яких звинуватив у продажності.
"В характері творчості журналіста політичний відтінок стає все більш домінуючим", - зазначив Володимир Литвин.
За його словами, стилістика деяких центральних телепрограм є не виявом плюралізму, а засобом компрометації, таким собі публічним товаром, яким намагаються "дошкульніше зачепити за живе, вразити, викрити, або ж просто очорнити".
Прикладом плюралістичної журналістики він назвав останню програму Дмитра Кисельова, що виходить по неділях на ICTV. "Хто її бачив і слухав певно зробив для себе, як і я, один важливий висновок: політичний процес в Україні немислимий і неможливий без активної участі в ньому журналістів і ЗМІ". – Сказав Володимир Литвин.
За словами Володимира Литвина, редакції мали б оприлюднити свою редакційну політику, наприклад, в редакційних статтях, аби позиції медіа були прозорими.
Крім того він висловився за роздержавлення ЗМІ, зауваживши, що для кожної держави питання про ЗМІ насамперед політичне, а прагнення відділити ЗМІ від влади є "цілком природнім".
Інф. "Детектор медіа"
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ