37,6% опитаних журналістів вважають центральні ЗМІ необ'єктивними у висвітленні діяльності парламенту

15 Квітня 2004
0
460
15 Квітня 2004
10:43

37,6% опитаних журналістів вважають центральні ЗМІ необ'єктивними у висвітленні діяльності парламенту

0
460
37,6% опитаних журналістів вважають центральні ЗМІ необ'єктивними у висвітленні діяльності парламенту
А 53,3% респондентів не змогли взагалі визначити, об’єктивно чи необ'єктивно центральні ЗМІ висвітлюють діяльність Верховної Ради України. Такі дані анонімного опитування регіональних журналістів, проведеного Українським освітнім центром реформ та Програмою сприяння парламенту України університету Індіани. Всього опитано 162 журналісти з 16 областей України та АР Крим.

На питання щодо браку інформації в діяльності ВР позитивно відповіли 70% респондентів.

Більшість опитаних зазначили, що їхні редакції висвітлюють роботу Верховної Ради час від часу (43, 1%) або часто (41,9%).

Відносна частка інформаційних матеріалів складає 57%, аналітичних – 26%. Найбільше уваги приділяється діяльності окремих депутатів – 68,3%, особливостям законотворчого процесу – 57%, обговоренню законопроектів – 50,6%. Діяльність комітетів ЗМІ висвітлюють менше, ніж плітки та скандали.

На думку більшості респондентів, аудиторії їхніх ЗМІ мають посередній інтерес до діяльності Верховної Ради з тенденцією до більш високого. Більшість респондентів (58,9%) вважають, що їхня аудиторія має посередній інтерес, а ще 24,7% вважають, що їхня аудиторія має високий інтерес до інформації про діяльність ВР України. Найбільш популярною є інформація про діяльність депутатів-мажоритарників (61,3%), за ними слідують партійні фракції (50,1%). Найменший інтерес у читачів викликають комітети ВР (16,2%).

Опитування було представлене учора на конференції "Відкритість українського парламенту: регіональний вимір".

Інф. "Детектор медіа"
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
460
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду