Литвин радить журналістам згадати, як раніше вони боролись з політичною цензуроюУП

14 Квітня 2004
0
541
14 Квітня 2004
17:30

Литвин радить журналістам згадати, як раніше вони боролись з політичною цензуроюУП

0
541
Литвин радить журналістам згадати, як раніше вони боролись з політичною цензуроюУП
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин вважає, що для кожної держави, у тому числі і для України, питання про засоби масової інформації – "питання, насамперед, політичне".

Таку думку Литвин висловив, виступаючи у середу на конференції за участю представників регіональних засобів масової інформації "Відкритість парламенту України: регіональний вимір", повідмляє інформуправління Верховної Ради.

"У цьому контексті цілком природне прагнення громадськості відділити ЗМІ від влади, або ж, бодай законодавчо, створити альтернативні до влади незалежні засоби інформації", - сказав він.

Звертаючись до журналістів, Литвин зазначив: "З одного боку, ви опора держави, певною мірою і системи влади. а з іншого – є прямим і ефективним інструментом суспільного контролю за діяльністю цієї влади".

"Тому годі дивуватися, що у характері творчості журналіста політичний відтінок стає все більше домінуючим, а питання об’єктивності інформації, моральності – суспільно значущою категорією", - сказав він.

Литвин переконаний, що "обстоюючи загальнолюдські цінності – добро, істину, справедливість, журналіст тим самим має реалізувати свої погляди, які передбачають чесну, відкриту позицію, тверде і послідовне втілення прийнятої системи суспільних принципів".

Спікер детально зупинився на висвітленні засобами масової інформації діяльності парламенту, зазначивши, що подекуди коментарі щодо законодавчої проблематики не є фаховими.

Литвин закликав журналістів до взаємної довіри і співпраці, без чого, за його словами, "не може бути конструктивізму".

"Впродовж минулих років політичній цензурі ви і ваші колеги намагались протиставляти творчу майстерність, журналістську принциповість, громадянську непохитність. Нині, напевне, час знову повернутись до цих професійних чеснот, - сказав керівник українського парламенту.

"Вам і тільки вам належить утверджувати кодекс журналістської честі, журналістську етику, моральність і порядність. Лише це посилить в суспільстві позиції засобів масової інформації, значимість для держави журналістської творчості загалом", - заявив Литвин, звертаючись до журналістів.

УП
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
541
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду