З виступів народних депутатів під час обговорення у парламенті звіту Президента НТКУ Олександра Савенкаimi

9 Квітня 2004
0
520
9 Квітня 2004
18:15

З виступів народних депутатів під час обговорення у парламенті звіту Президента НТКУ Олександра Савенкаimi

0
520
З виступів народних депутатів під час обговорення у парламенті звіту Президента НТКУ Олександра Савенкаimi
Борис Безпалий, фракція “Наша Україна”

МИ повинні ...пришвидшити прийняття закону про суспільне, а не державне телебачення, яке б працювало з наглядовою радою в інтересах глядачів України, а не в інтересах тільки вузького клану. Без вирішення цих питань Національний телерадіопростір і надалі залишатиметься під патронатом таких горе-керівників, з якими важко працювати навіть їхнім журналістам, яких ми глибоко поважаємо і яким глибоко співчуваємо.

Юрій Кармазин, фракція “Наша Україна”

Хочу запитати у пана Савенка, яка гілка влади - Адміністрація Президента і Оксана Марченко? Ви ж їм більше надаєте ефіру, ніж голові Верховної Ради і всій Верховній Раді разом.

...Не виконана постанова, запроваджена цензура, не зроблені ніякі висновки з того, що було раніше. Що я маю на увазі? Ось переді мною постанова ВР від 13 травня 1996 року, пункт 3: “Висловити недовіру Голові Державного комітету телебачення і радіомовлення Кулику та Президенту НТКУ Савенку як таким, що своїми діям завдали значних збитків національним інтересам і державному бюджету України”. Ця постанова ніким не скасована.

Сергій Гмиря, фракція КПУ

Тут багато і правильно говорилося, що демократія на нашому телебаченні, зокрема, на першому каналі порушується, як і на інших. ...Всім зрозуміло, що причина того, що відбувається на наших каналах – цілковита монополія Президента Кучми на владу. І сьогодні багато виступали представники “Нашої України” і обурювалися з цього приводу. Чому ви обурюєтесь? Ви вчора залишили за Президентом необмежені повноваження. І результат буде той, який ви запланували – цілковита монополія Кучми на владу і відсутність демократії в ефірі.

Володимир Литвин, Голова Верховної Ради

Є проблема законодавства, і є проблема совісті, і є проблема відповідальності. А реальність така, що Верховна Рада останньою постановою від 3 лютого 2004 року (про висвітлення діяльності п”ятої сесії Верховної Ради – Ред.) врахувала більшість пропозицій телекомпанії, конкретизувала обсяг програм і джерела фінансування їх створення. Однак керівництво Першого Національного свідомо ігнорує державне рішення парламенту, і давайте про це відверто скажемо. Ви, шановні колеги, очевидно пам”ятаєте, яка була розгорнута кампанія оточенням керівництва НТКУ з дискредитації голови Верховної Ради України начебто за політичний тиск з мого боку. То давайте будемо чесними і послідовними до кінця: Верховна Рада України, а я виконую волю Верховної Ради України, діяли і діємо в рамках відомого закону про висвітлення діяльності органів державної влади і прийнятої нами постанови. Не більше того. Причому ми прозоро будували стосунки на договірних засадах, а тому свої права на висвітлення діяльності парламенту чітко регламентували у відповідній угоді. Я хочу поставити питання: “Хто ще з вищих державних установ пропагує свою діяльність на Першому Національному телеканалі на підставі двосторонньої угоди?” Хто, Іван Сергійович? (Іван Сергійович Чиж, голова Держкомітету з питань телебачення і радіомовлення – Ред.) Кабінет міністрів без такого документу що, не може дочекатися ефіру? Втім є один фоліант, якому ви беззастережно довіряєте – темник.

Якщо вже оцінювати ідейно-художній рівень мовлення Першого Національного телеканалу, утвердження ним духовності, моральних цінностей, то слід це робити з огляду на знакові події. Зокрема, такі як нещодавнє святкування 190-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка. Не пригадую, чи за радянських часів і за останні десять років щоб урочисте засідання з нагоди ювілейної дати Великого Кобзаря було позбавлене прямої телетрансляції УТ-1. Для України Шевченко - один на всі часи, для керівництва НТКУ він - один із багатьох претендентів на національний телеефір. Не знаю, шановні керівники, чи до вас надходять листи від обурених громадян з цього приводу, а я їх отримую дуже багато. Невже Олександре Миколайовичу (Савченко – Ред.), і вам не довіряють самостійно розбиратися, що важливо для українського народу, а що для нього тимчасове і перехідне? Невже без підказки, без суфлера ви не в змозі прийняти самостійне рішення? Невже ви не розумієте, що такими безглуздими директивами власне вас принижують? Було б цілком логічно, шановні колеги, і я звертаюся до вашого сумління, ще раз повернутися до розгляду законопроектів щодо розширення повноважень Верховної Ради України у частині призначення керівників Національної теле- і радіокомпаній. І повернутися до розгляду питання слідчої комісії. І непотрібно прикриватися кількістю хвилин, коли показували ту чи іншу особу. Давайте будемо поважати одне одного, а якщо ви у моїх словах вбачаєте якусь упередженість – то візьміть олівець і порахуйте, що ви показуєте, і кого ви показуєте, і вам усе стане зрозуміло. Я думаю, якщо Верховна Рада не буде себе поважати, нас ніколи поважати не будуть.

imi
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
520
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду