Триває конфлікт між «Студією «1+1» та «Луганським кабельним телебаченням»

31 Березня 2004
670
31 Березня 2004
17:15

Триває конфлікт між «Студією «1+1» та «Луганським кабельним телебаченням»

670
Триває конфлікт між «Студією «1+1» та «Луганським кабельним телебаченням»
Чи повинні ефірні канали сплачувати за трансляцію їхніх програм у кабельних мережах кабельними операторам? Фактично, це питання є предметом спору між «Студією 1+1» та «Луганським кабельним телебаченням».

Два роки тому кабельний оператор – обласне об’єднання «Луганське кабельне телебачення» виключило з кабельних мереж канал «1+1». До цього часу ефірний канал не потрапляє в кабельну мережу, оскільки компанії через певні розбіжності не могли укласти відповідний договір.

Приводом для розгляду цього питання на засіданні Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення стало звернення луганського кабельного оператора до Нацради із заявою про вилучення з переліку каналів ретрансляції в кабельній телемережі програм каналу «Студія «1+1».

Згідно рішення Нацради, кабельний оператор повинен транслювати в мережах усі ефірні проліцензовані канали, однак для цього має укласти відповідні угоди із цими ТРО. Представник заявника повідомив, що «Студія «1+1» відмовляється укласти відповідний договір, а отже оператор не може виконати умови ліцензії. Юрист «1+1»Тетяна Смирнова під час засідання Нацради спростувала ці твердження заявника. Вона надала копію договору між компаніями, укладеного на початку цього року.

Однак, за її словами, йдеться про принципове для каналу питання. Одна з вимог кабельного оператора – укласти додатковий договір про сплату коштів за використання ресурсу. І хоч йдеться поки що про суму у 20 грн. на рік, Тетяна Смирнова зауважує, що за законом телеканал не повинен цього робити, тому «Студія 1+1» відмовляється укласти цей, другий, договір, а кабельний оператор вимагає від Нацради вилучити «1+1» із списку каналів ретрансляції.

Абонентами «Луганського кабельного телебачення» є 62 тисячі громадян регіону.

На сьогоднішньому засіданні члени Нацради не дійшли згоди у цьому питанні й вирішили відкласти його на два тижні.

Інф. «Детектор медіа»
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
670
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду