Парламентський Комітет з питань свободи слова та інформації та Генпрокуратура припинили незаконне анкетування журналістів
Нагадаю, що у лютому цього року Державний комітет телебачення і радіомовлення України направив обласним та міським управлінням у справах преси та інформації держадміністрацій листи з вимогою “зібрати відповідні дані щодо державних та комунальних друкованих ЗМІ та їх журналістів”. У доданих до листа анкетах журналісти мали зазначити свій псевдонім, улюблену тематику, спеціалізацію, наявність членства у журналістських об’єднаннях журналіста, а також розмір заробітної плати та гонорарів. Зазначені вимоги Державного комітету телебачення і радіомовлення України являли собою порушення законодавства України.
Треба відзначити оперативність Генеральної прокуратури, яка зупинила не правову "інвентаризацію" ЗМІ та журналістів України. Також треба позитивно оцінити принципову позицію засобів масової інформації та журналістів, які відмовились надсилати ці анкети. Як зазначає заступник Генерального прокурора Ольга Колінько: "За повідомленням Держкомтелерадіо від журналістів та засобів масової інформації не надійшло жодної заповненої анкети".
За інф. Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ