Верховна Рада ухвалила закон про вибори на пропорційній основі з 3%, а горомадські організації викинули з виборівУП

26 Березня 2004
0
592
26 Березня 2004
10:14

Верховна Рада ухвалила закон про вибори на пропорційній основі з 3%, а горомадські організації викинули з виборівУП

0
592
Верховна Рада ухвалила закон про вибори на пропорційній основі з 3%, а горомадські організації викинули з виборівУП
Верховна Рада ухвалила в цілому закон про вибори на пропорційній основі з 3% прохідним бар'єром.

На засіданні парламенту, яке закінчилося за півгодини до опівночі, за нього проголосували 255 депутатів.

За ухвалення закону про вибори в цілому не голосували фракції "Наша Україна" і БЮТ. Не підтримали цей закон спікер Володимир Литвин і віце-спікер Олександр Зінченко, які не брали участь у голосуванні, а також депутат Волков (був відсутній), Мусіяка (утримався), Миримський (проти) тощо.

Лідер СПУ Олександр Мороз сказав, що це "закон, за який ми боролися 8 років" і він відповідає меморандуму, підписаному "Нашою Україною", БЮТ, СПУ і КПУ.

Мороз звернувся до присутніх депутатів і радіослухачів: "Ви одержали багато негативної інформації від тих, хто не хотів прийняття закону. Але мотиви цього не пов'язані зі змістом закону".

Лідер КПУ Петро Симоненко сказав, що під час цього засідання Верховної Ради "люди чули брехливу і брудну інформацію про Компартію". "Нас звинувачували ті, хто 12 років торгував інтересами народу України", - сказав Симоненко і додав, що "олігархи утворилися і базувалися на політиці Руху і нинішній нашистів".

"Нашоукраїнець" Іван Заєць, який найбільше критикував комуністів під час розгляду даного питання, сказав, що "ми бачили всю облуду у поводженні комуністів". "Вони обійнялися з олігархами, а народу будуть лити сльози і рвати на собі сорочку".

Заєць сказав, що КПУ "відкрили шлях до державного перевороту", але він "не знає, за скільки мільйонів вони продалися".

При розгляді поправок до закону депутати виключили норму про участь громадських організацій у спостереженні за виборами. Хоча доповідач закону Олександр Мороз після вилучення цієї норми пропонував повернути її при голосуванні в цілому, це зроблено не було.

Після того, як із тексту законопроекту було виключено статтю про допуск спостерігачів від громадських організацій, в сесійній залі сталося збурення. Член "Нашої України" Роман Зварич став вимагати включити до законопроекту норму, що "склад Верховної Ради призначає президент Кучма".

На цю репліку Олександр Мороз, який з ранку четверга доповідає по законопроекту й поправкам, сказав: "Так не треба включати, він і так призначає мажоритарну частину".

На це вже обурився спікер Володимир Литвин, який попросив Мороза "не підігрувати" і "вести засідання".

Коли депутат Володимир Бондаренко ("Наша Україна") сказав, що Литвином керують постпред президента Олександр Задорожній і член СДПУ(о) Нестор Шуфрич, спікер заявив: "Не міряйте всіх під свою мірку! До мене ніхто не підбігає і не вказує!".

Мороз запропонував повернути норму про присутність спостерігачів від громадських організацій під час голосування за закон про вибори в цілому.

Після цих дебатів парламент продовжив голосувати поправки. Станом на 22-30 депутати встигли розглянути 800 поправок із 926.

Час від часу між фракціями "Наша Україна" та КПУ спалахували конфлікти. Депутат Кармазін "Наша Україна" постійно протягом сесійного засідання підходив до спікера Литвина, який став відверто відмахуватися від цього депутата.

Було помітно, що депутати-комуністи їдять цукерки.

Постпред президента Задорожній спрогнозував, що голосування за закон про вибори відбудеться близько 3-4 годин ранку. Він також сказав, що на момент ухвалення рішення щодо закону про вибори "депутати з'являться в залі".

***

Вилученою статтею 63, яка була схвалена в першому читанні, пропонувалось дозволити громадським організаціям, до статутної діяльності яких відносяться питання виборчого процесу та спостереження за ним, що зареєстровані у встановленому законом порядку не менше як за два роки до дня виборів, за дозволом ЦВК мати офіційних спостерігачів.

Вони могли вести спостереження за перебігом виборчого процесу, у тому числі за голосуванням, підрахунком голосів та встановленням підсумків голосування на виборчій дільниці та в територіальному окрузі.

При цьому офіційним спостерігачам від громадських організацій надавалось право: перебувати на виборчих дільницях під час голосування, спостерігати за діями членів комісії; робити фото-, кінозйомки, аудіо- та відеозаписи;

Також спостерігачам дозволялося бути присутнім при видачі виборчих бюлетенів членам дільничної виборчої комісії для організації голосування виборців за межами приміщення для голосування та при проведенні такого голосування; бути присутнім на засіданнях виборчих комісій, у тому числі під час підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, встановлення підсумків голосування в територіальному виборчому окрузі; Крім того, спостерігачі могли отримати копію протоколу про передачу виборчих бюлетенів, про підрахунок голосів та встановлення результатів голосування та інших документів у випадках, передбачених цим Законом.

Поправка про вилучення спостерігачів від громадських організацій була внесена депутатами Мусіякою, Кириченко, Раханським, Горбалем, Ларіним, Майстришиним, Богатирьовою та підтримана більшістю членів Тимчасової спеціальної комісії по опрацюванню проектів законів України про внесення змін до Конституції України.

УП
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
592
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду