У Венесуелі політичний антагонізм представлений на телебаченні дуже яскраво

23 Березня 2004
0
649
23 Березня 2004
11:15

У Венесуелі політичний антагонізм представлений на телебаченні дуже яскраво

0
649
У Венесуелі політичний антагонізм представлений на телебаченні дуже яскраво
Ніде в світі, крім цієї країни, політичний антагонізм не представлений на телебаченні так яскраво. Державне ТБ характеризує протести опозиції, як акції анархістів ладних звалити президента, а приватні канали волають, що хунта застосовує силу проти беззахисних демонстрантів та порушує права людини.

На початку березня у Венесуелі сталося чергове політичне загострення, коли центрвиборчком заявив, що петиції про імпічмент президента бракує достатньої кількості підписантів. Він засумнівався в аутентичності 870 тисяч підписів і зажадав їх підтвердити. Опозиція вважає, що влада хоче унеможливити імпічмент за допомогою юридичної казуїстики. Справу передали до Верховного суду і доля проекту в руках 20 суддів, серед яких годі шукати одностайності.

Опоненти уряду вдалися до процедури імпічменту, як останнього шансу усунути Уго Чавеса перед виборами 2006. Його було обрано президентом 1998-го і переобрано 2000-го. За твердженням опозиції, якщо петицію буде відхилено, настане хаос. А Чавес заявляє, що спроби усунути його недемократичним шляхом призведуть до громадянської війни.

Під час вуличних сутичок 2 березня, в яких загинули щонайменше дев”ятеро людей, державний телеканал “Венезолана де телевізйон” (Venezolana de Television) знову показав щемні кадри бабусі, яка дає водиці національному гвардійцю, котрий боронить її від мітингуючого натовпу. Але переключивши канал, можна побачити, як ті самі гвардійці жорстоко розганяють демонстрантів на спецтехніці. Кадри супроводжують показом агітплакатів з минулих виборів “Голосуйте за продовження президентства Уго Чавеса!”.

Репортажі на незалежних станціях засуджують владу за соціальний розкол країни, яка є 5 у світі виробником нафти. “Розкол має зникнути по закінченні чавесівського застою”, - вважає Франциско Діез (Francisco Diez), представник Центру Картера зі штаб-квартирою в Атланті, який з 2002 року намагається відігравати роль посередника між властями і опозицією Венесуели. Центр обстоює демократичні методи політичної боротьби, він проти насильницького повалення влади і підтримує процедуру імпічменту, як законну. "Ми маємо справу з двома протилежними реальностями – бідною більшістю і багатими одиницями – і ця шизофренічна конструкція живить увесь конфлікт," пояснює Дієз.

Центр Картера рекомендував телерадіомовникам Венесуели пропагувати громадянський мир і засуджувати насильство. Після цього державна “Венезолана” показала ролик, в якому молодики у капюшонах з пляшками із запалювальною сумішшю гуляють між барикадами на підпалених вулицях. За кадром звучало гасло: “Опозиція – так. Насильство – ні”. А приватні канали прокрутили ліричну пісню, в якій містилися слова: “Ми кажемо “ні” насильству... Це – гімн свободи”. Ось власне і все. Потім знову відновилися взаємні обвинувачення.

Опозиційні угруповання профінансували виготовлення ролика, яким уславлюється рішучість і мужність якоїсь жінки, яка під час вуличних зіткнень кинулася з кулаками на гвардійців, а ті повалили її на землю і тягали за волосся по асфальту. Цілодобовий новинний канал “Глобовіжн”, який Чавес назвав своїм особистим ворогом, показував ролик із поліцейським, який каскою б’є по голові підлітка-демонстранта, котрого схопили, коли він намагався втекти. Також у сітці мовлення “Глобовіжн” є передача, що називається “Що сказав президент?”. Там подають цілі цитати з президентських виступів. Передача починається пісенькою з відомого фільму жахів зі словами “бла-бла-бла-бла...” Державне ТБ і його шеф Владімір Віллегас (Vladimir Villegas) звинувачує прихильників опозиції у нападах на приміщення державних станцій. В останні роки по них випускали ракети і заряди гранатометів, кидали камінням, били журналістів тощо. Віллегас називає це спробами затулити рота журналістам, яких опозиція хвацько охрестила чавесівськими пропагандистами. Вороги Чавеса переконані, що держтелебачення веде брудну гру. Недавно воно передало в ефірі запис приватної телефонної розмови між головним редактором відомої газети і представником опозиції. Потім обидва звинуватили уряд у нелегальному підслуховуванні телефонних бесід.

Насамкінець варто згадати пораду президента Уго Чавеса, що він її дав недавно іноземним дипломатам. Він порадив їм не бути обдуреними безумством приватних медіа, які, коли в них відбирають ліцензії, завжди кричать, що тільки вони кажуть правду про Венесуелу. "Того дня, коли я буду змушений втрутитися в їхню діяльність, закрити один чи кілька телеканалів, і я скажу вам, що опікуюся правдою!” – додав президент.

Віктор Коваленко, за матеріалами “Ассошейтед прес”, для "Детектор медіа"
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
649
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду