Громадські організації проти нового закону “Про вибори Президента України”imi

22 Березня 2004
0
502
22 Березня 2004
11:12

Громадські організації проти нового закону “Про вибори Президента України”imi

0
502
Громадські організації проти нового закону “Про вибори Президента України”imi
Ухвалений 18 березня закон “Про вибори Президента України” викликав низку заперечень громадських організацій. Проти підписання нової редакції закону Президентом виступили, зокрема, Комітет Виборців України та Асоціація політичних консультантів України. На думку представників цих організацій, усунення від спостереження за виборами вітчизняних громадських організацій може призвести до негативних наслідків як для виборів Президента, так і для подальшого удосконалення інституту спостерігачів в Україні.

Штаби кандидатів у президенти не зможуть достатньою мірою забезпечити всі виборчі дільниці підготовленими спостерігачами. А іноземні спостерігачі, не завжди можуть адаптуватися до протидії специфічним порушенням виборчого законодавства, характерним для пострадянського простору, вважають представники АПКУ.

Крім того, у деяких регіонах України спостерігачі від конкуруючих кандидатів можуть зазнати адміністративного тиску на користь кандидатів, які мають перевагу в даних регіонах, і не зможуть забезпечити протидію порушенням. У цьому випадку забезпечити дотримання законності могли б вітчизняні громадські організації, які мають велику кількість кваліфікованих спостерігачів і не залежні від регіонального адміністративного ресурсу.

Комітет виборців і Асоціація політичних консультантів закликають Президента не підписувати новоприйнятий Закон і повернути його до парламенту з зауваженнями щодо офіційних спостерігачів від громадських організацій. Тим більше, що відсутність саме цього положення було одним з аргументів, через які було накладено “вето” на прийнятий у 2002 році Закон про вибори народних депутатів України.

imi
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
502
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду