Громадські організації проти нового закону “Про вибори Президента України”imi
Штаби кандидатів у президенти не зможуть достатньою мірою забезпечити всі виборчі дільниці підготовленими спостерігачами. А іноземні спостерігачі, не завжди можуть адаптуватися до протидії специфічним порушенням виборчого законодавства, характерним для пострадянського простору, вважають представники АПКУ.
Крім того, у деяких регіонах України спостерігачі від конкуруючих кандидатів можуть зазнати адміністративного тиску на користь кандидатів, які мають перевагу в даних регіонах, і не зможуть забезпечити протидію порушенням. У цьому випадку забезпечити дотримання законності могли б вітчизняні громадські організації, які мають велику кількість кваліфікованих спостерігачів і не залежні від регіонального адміністративного ресурсу.
Комітет виборців і Асоціація політичних консультантів закликають Президента не підписувати новоприйнятий Закон і повернути його до парламенту з зауваженнями щодо офіційних спостерігачів від громадських організацій. Тим більше, що відсутність саме цього положення було одним з аргументів, через які було накладено “вето” на прийнятий у 2002 році Закон про вибори народних депутатів України.
imi
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ