Кубинським журналістам-політв”язням дозволено писати вірші про кохання

22 Березня 2004
0
587
22 Березня 2004
10:04

Кубинським журналістам-політв”язням дозволено писати вірші про кохання

0
587
Кубинським журналістам-політв”язням дозволено писати вірші про кохання
Дружини кубинських дисидентів, заарештованих рік тому, не полишають спроб визволити своїх чоловіків з-за грат. У березні за підтримки правозахисної організації “Амнесті інтернешнл” зі штаб-квартирою у Лондоні, вони заявили, що їхніх чоловіків утримують в жахливих умовах і зажадали їх звільнення.

Рівно рік тому на Кубі було заарештовано 75 опозиціонерів і журналістів. Серед них є і літні люди. Уряд звинуватив їх у таємному співробітництві зі США заради повалення Фіделя Кастро. Їх засудили на різні терміни, аж до 28 років ув”язнення.

Один з в”язнів - Хуліо Вальдес потребує пересадки нирки і погане тюремне харчування повільно його вбиває. Дружина Круз Агілер попросила владу віддати Хуліо лікарям Червоного хреста. Поета і журналіста Рауля Ріверо, якого ЮНЕСКО відзначило у лютому нагородою “Свобода преси”, недавно перевели з одиночної камери до загальної, до кримінальних злочинців. Його дружина Рейс каже, що тепер Рауль має трохи кращі умови і змогу хоча б дивитися телевізор. Однак тюремним розпорядженням поетові дозволено писати тільки вірші про кохання.



Ці арешти, як і страта трьох чоловіків, які намагалися викрасти корабель для втечі до США, викликали хвилю міжнародного осуду і призупинення співробітництва Куби з Європейським Союзом. У березневій заяві “Амнесті інтернешнл” йдеться, що кубинські власті повинні негайно звільнити усіх політичних в”язнів.



Куба не пускає до тюрем Червоний хрест, рівно як і спеціального посланця ООН з прав людини, француженку Крістін Шанет. Незабаром у Женеві, на щорічному зібранні правозахисної комісії ООН вона планує представити доповідь про стан з правами людини на “острові свободи”. Наразі відомо, що там буде описано тяжкі фізичні і психологічні умови утримання засуджених за політичними статтями. Крім цього, Шанет критикуватиме США за 42-річне торгове ембарго проти Фіделя Кастро, що насправді призвело до зубожіння всього кубинського народу.

Віктор Коваленко, за матеріалами “Рейтер”, для "Детектор медіа"
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
587
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду