Заява прес-служби Національної ради України, з питань телебачення і радіомовлення
Заява
прес-служби Національної ради України
з питань телебачення і радіомовлення
Газета „Народна справедливість” (№ 11/169/, березень 2004 р.) опублікувала матеріали прес-конференції голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України Івана Чижа від 12 березня 2004 року („повний текст відповідей на запитання журналістів”) під назвою „Ми не дамо чинити розбій в інформаційному просторі України”.
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення сприймає і підтримує висловлювання І.Чижа щодо утвердження інформаційного суверенітету та інформаційної безпеки України, наведення законності в її інформаційному просторі.
Однак у висловлюваннях керівника високого рангу мають місце свідоме перекручення позиції Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення і прийнятих нею рішень.
У відповідях на запитання журналістів І. Чиж звинувачує Національну раду в припиненні виходу передач радіо „Континент”. Хоча загальновідомим є факт, що після невизнання „Континенту” переможцем конкурсного відбору на частоті 100,9 МГц у м.Києві послідували відповідні судові ухвали, які є обов’язковими для виконання. Перекручуючи норми Закону України „Про телебачення і радіомовлення”, І.Чиж робить інший закид на адресу Національної ради: „Коли видається ліцензія, ніхто не керується, не цікавиться національними інтересами, хоча закон „Про телебачення і радіомовлення України”*) виставляє пріоритети державному мовленню”.
Отже, І.Чиж фактично відстоює позицію про необхідність порушення закону (обхід процедури та умов конкурсного відбору) заради ліцензування діяльності державних телерадіокомпаній. Національна рада, з повагою ставлячись до діяльності Держкомтелерадіо України, вважає, що лише координація двох органів, які регулюють діяльність електронних ЗМІ, може дати належний ефект – утвердження законності в телерадіопросторі, посилення змістовності і якості телерадіомовлення.
А будь-яка штучна протидія координованим крокам за амбітними особистими і відомчими мотивами завдає шкоди інтересам вітчизняного телерадіомовлення.
Прес-служба Національної ради України
з питань телебачення і радіомовлення
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ