Редактора запорізького тижневика "Досьє" не затримувалиimi
Як передає УНІАН, Олег Скиданов заявив: "Прокуратура не порушувала ніякої кримінальної справи щодо редактора "Досьє" Артема Тимченка. А оскільки кримінальної справи немає, немає й підстав для його затримання". Прокурор зазначив, що вчора, 18 березня, Артема Тимченка було запрошено до прокуратури, аби він дав пояснення з приводу матеріалів, переданих до Запорізької міськпрокуратури відділом з боротьби з економічною злочинністю міського УВС. Після надання пояснень він залишив примішщення прокуратури", - заявив Олег Скиданов.
Григорій Лизогуб, генеральний директор ТОВ "Проспект", яке є засновником і видавцем щотижневика "Досьє", стверджує , що вчорашня подія має не кримінальне , а політичне підґрунтя.
За його словами, "учора ми спілкувалися з керівництвом лікеро-горілчаного заводу "Хортиця". Вони завірили, що жодних заяв із претензіями до "Досьє" ані в міліцію, ні в прокуратуру не подавали. Ми вважаємо , що вчорашній інцидент пов'язаний із твердою і принциповою позицією видання, яка неприємна міській влади , і мав на меті усунути з інформаційного простору незручне видання, яка відкриває жителям Запоріжжя очі на непривабливі дії міської влади". Григорій Лизогуб зазначив, що "спроби тиску на журналістів і керівництво газети, а також провокації з метою дискредитувати "Досьє" в очах читачів, відбувається регулярно з моменту обрання 8 червня 2003 року мером Запоріжжя Євгенія Карташова". "Про провокації, що мали місце вчора, керівництву "Досьє" вдалося довідатися заздалегідь, і минулої п'ятниці ми повідомили про можливу провокацію керівництво прокуратури Запорізької області . Саме завдяки принциповій позиції обласної прокуратури дана провокація не увінчалася тим результатом, на який розраховували її організатори", - констатував Григорій Лизогуб.
Як повідомляв УНІАН з посиланням на Центр суспільних зв'язків УМВД України в Запорізькій області , співробітники Управління державної служби по боротьбі з економічною злочинністю обласного УМВС зафіксували факт одержання хабара редактором одного з запорізьких щотижневиків. Редактор вимагав від посадових осіб лікеро-горілчаного заводу "Хортиця" гроші за спростування статті, яка шкодить іміджу торговельної марки, піддаючи сумніву якість продукції заводу.
Співробітники міліції задокументували факт одержання першої частини хабара в розмірі 200 доларів США, і 18 березня затримали редактори під час одержання другої частини грошей у сумі 10 тис. грн. після виходу у друк статті-спростування, повідомили в ЦГЗ.
Відповідно до повідомлення, прокуратура Запоріжжя порушила кримінальну справу за статтею 368, ч. 2 Кримінального кодексу України.
imi
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ