СБУ передала бiблiотецi iм. Вернадського друкованi видання української емiграцiїinterfax
Як вiдзначив на брифiнгу в п'ятницю начальник галузевого державного архiву СБУ Сергiй Богунов, переданi видання можуть являти собою цiннiсть при проведеннi iсторичних i наукових дослiджень.
Крiм того, за словами С.Богунова, подальше їх зберiгання в фондах галузевого держархiву СБУ не передбачене нормативно-правовими документами СБУ. "Тому керiвництво СБУ ухвалило рiшення про передачу вищезгаданих видань у бiблiотеку iм. Вернадського", - пояснив начальник держархiву СБУ.
Генеральний директор Нацiональної бiблiотеки iм. Вернадського Олексiй Онищенко звернув увагу на те, що 800 пiдшивок газет i 3,5 тис. журналiв i брошур друкувалися в Австралiї, Канадi, США, Аргентинi, Бразилiї, Нiмеччинi, Австрiї, Бельгiї та iнших країнах у 40-80-i роки 20 столiття. Зокрема, це "Українець Австралiї", "Український робiтник", виданий у Торонто, "Українське життя" (Чикаго), "Рада" (Аргентина), "Праця" (Бразилiя), "Сучасна Україна" (Мюнхен).
Ця перiодична публiцистична лiтература, видана українською дiаспорою, надiйшла у вiддiл зарубiжної українiстики бiблiотеки iм. Вернадського i, за словами гендиректора, вже через 1-1,5 мiсяця читачi зможуть мати доступ до цiєї лiтератури.
За iнформацiєю прес-центру СБУ, протягом 1992-98 х рокiв СБУ передала бiблiотекам близько 1,5 млн. одиниць зберiгання. Це матерiали кримiнальних справ на осiб, якi були репресованi на територiї України, а також так званi матерiали фiльтрацiйний перевiрок щодо осiб, якi були вивезенi до Нiмеччини пiд час Другої свiтової вiйни.
У липнi 1994 року СБУ передала в Нацiональну комiсiю з повернення в Україну культурних цiнностей документи щодо українського кiнорежисера i письменника Олександра Довженка. У сiчнi 2000 року в Нацiональну бiблiотеку iм. Вернадського переданi унiкальнi документи про останнi роки життя першого президента України Михайла Грушевського.
Зараз, вiдзначає прес-центр СБУ, "дiйшли руки" i до фондiв української емiграцiї 20-го столiття.
Найбiльша в Українi Нацiональна бiблiотека iм. Вернадського заснована в 1918 роцi. Обсяг її фондiв становить 14 млн. одиниць зберiгання.
interfax
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ