СБУ передала бiблiотецi iм. Вернадського друкованi видання української емiграцiїinterfax

19 Березня 2004
0
645
19 Березня 2004
15:49

СБУ передала бiблiотецi iм. Вернадського друкованi видання української емiграцiїinterfax

0
645
СБУ передала бiблiотецi iм. Вернадського друкованi видання української емiграцiїinterfax
Понад 800 пiдшивок газет i 3,5 тис. журналiв, брошур, зарубiжних видань української емiграцiї 20-го столiття передала Служба безпеки України Нацiональнiй бiблiотецi iм. Вернадського.

Як вiдзначив на брифiнгу в п'ятницю начальник галузевого державного архiву СБУ Сергiй Богунов, переданi видання можуть являти собою цiннiсть при проведеннi iсторичних i наукових дослiджень.

Крiм того, за словами С.Богунова, подальше їх зберiгання в фондах галузевого держархiву СБУ не передбачене нормативно-правовими документами СБУ. "Тому керiвництво СБУ ухвалило рiшення про передачу вищезгаданих видань у бiблiотеку iм. Вернадського", - пояснив начальник держархiву СБУ.

Генеральний директор Нацiональної бiблiотеки iм. Вернадського Олексiй Онищенко звернув увагу на те, що 800 пiдшивок газет i 3,5 тис. журналiв i брошур друкувалися в Австралiї, Канадi, США, Аргентинi, Бразилiї, Нiмеччинi, Австрiї, Бельгiї та iнших країнах у 40-80-i роки 20 столiття. Зокрема, це "Українець Австралiї", "Український робiтник", виданий у Торонто, "Українське життя" (Чикаго), "Рада" (Аргентина), "Праця" (Бразилiя), "Сучасна Україна" (Мюнхен).

Ця перiодична публiцистична лiтература, видана українською дiаспорою, надiйшла у вiддiл зарубiжної українiстики бiблiотеки iм. Вернадського i, за словами гендиректора, вже через 1-1,5 мiсяця читачi зможуть мати доступ до цiєї лiтератури.

За iнформацiєю прес-центру СБУ, протягом 1992-98 х рокiв СБУ передала бiблiотекам близько 1,5 млн. одиниць зберiгання. Це матерiали кримiнальних справ на осiб, якi були репресованi на територiї України, а також так званi матерiали фiльтрацiйний перевiрок щодо осiб, якi були вивезенi до Нiмеччини пiд час Другої свiтової вiйни.

У липнi 1994 року СБУ передала в Нацiональну комiсiю з повернення в Україну культурних цiнностей документи щодо українського кiнорежисера i письменника Олександра Довженка. У сiчнi 2000 року в Нацiональну бiблiотеку iм. Вернадського переданi унiкальнi документи про останнi роки життя першого президента України Михайла Грушевського.

Зараз, вiдзначає прес-центр СБУ, "дiйшли руки" i до фондiв української емiграцiї 20-го столiття.

Найбiльша в Українi Нацiональна бiблiотека iм. Вернадського заснована в 1918 роцi. Обсяг її фондiв становить 14 млн. одиниць зберiгання.

interfax
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
645
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду